Fotbal

Útočník Pekhart už je negativní. Vrátí se zpátky k reprezentaci?

Kolem fotbalisty Tomáše Pekharta panují pořádné zmatky. Pozitivní test na koronavirus ho v úterý vyřadil z reprezentace. Jenže předchozí testy a také ten včerejší mu vyšly negativně. Přesto se český útočník k týmu nesmí připojit.

Pekhart si musí v posledních dnech přijít jako nějaký pokusný králík. Nejdříve test v Polsku, v neděli a v pondělí další dva - všechny negativní. Útočník polské Legie se tak po dlouhých 7 letech hlásil v reprezentaci.


S týmem trénoval, dokonce odletěl do Německa, kde proběhl další test - k jeho smůle pozitivní. O přátelák přišel, ale dnešní negativní test mu dává jakousi naději."V tuto chvíli, tedy v pátek 13. listopadu čeká hráče ještě další kontrolní test. Česká reprezentace je v komunikaci s UEFA a v případě negativního výsledku čeká na informace o dalším postupu," sdělil tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Vedení nároďáku chce teď pro Pehkarta výjimku. V případě že by jí dostal, mohl by se do týmu vrátit pro zápasy Ligy národů proti Izraeli a Slovensku.

Vojtěch Tichava, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.