Esport

Mistrovství ČR v Hearthstone ovládl En1gma z Entropiq

Mistrovství ČR v Hearthstone ovládl En1gma z Entropiq
Zdroj: playzone.cz

Letošní Samsung MČR v Hearthstone došlo ke svému konci a po úžasné jízdě v play-off z něj vítězně odchází Petr „En1gma” Balcar z týmu Entropiq. Ten si za svůj úspěch odnáší 50 tisíc korun a velkou trofej.

Z celoroční kvalifikace, do níž se zapojily stovky hráčů z Česka a Slovenska, se na finálový turnaj podívalo jen nejlepších 16 hráčů. Vyvrcholení sezony začalo dvěma skupinovými fázemi, z nichž se postupně utvořila čtveřice hráčů, ti si to následně rozdali v play-off.

 

Velkým překvapením bylo brzké vyřazení největších favoritů Jarly a Faeliho. Oba dva hráči už jednou pohár pro mistra ČR jednou pozvedli a Jaromír „Jarla” Vyskočil se dokonce v oblíbené karetní hře podíval na poslední mistrovství světa, jako první Čech v historii.

 

 

Související obsah

 

V play-off diváci měli možnost sledovat vypjatou sérii mezi M1lanem (Eclot Gaming) a Krajdou (Cyber Gaming), v němž se po pěti šílených hrách mohl radovat první jmenovaný. Toho pak následoval En1gma, který v sérii na tři vítězné partie rovněž uhrál postup až v závěrečné páté hře a radoval se z výhry nad RybkouPipkou (Inaequalis).

 

Finále ze začátku vypadalo velice jednostranně a zdálo se, že M1lan zkrátka nemá sebemenší šanci. Na úvod totiž prohrál, ze svého pohledu, už skoro vyhraný souboj a na En1gmův balíček byl pak krátký i po změně taktiky. Vše ale reprezentant týmu ECLOT ještě pořádně zkomplikoval, když nečekaně srovnal na 2:2 a mohl uzavřít sezonu krásnou otočkou.

 

 

En1gma ale udržel své nervy na uzdě a na závěr uspěl se svým oblíbeným balíčkem, takže se po výhře 3:2 se stal mistrem ČR ve hře Hearthstone 2020. 

 

Konečné pořadí Samsung MČR v Hearthstone 2020:

1. místo: En1gma (30 000 Kč + Samsung voucher na 20 000 Kč)

2. místo: M1lan (10 000 Kč + Samsung voucher na 6 500 Kč)

3. až 4. místo: RybkaPipka a Krajda (5 000 Kč + Samsung voucher na 3 250 Kč)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události