Liverpool se dotáhl na Tottenham. West Ham vyhrál v Sheffieldu

Fotbalisté Evertonu se vrátili na vítěznou vlnu a po nedělní výhře nad Fulhamem jim patří skvělá šestá příčka v Premier League. West Ham se dvěma českými reprezentanty v základu vyhrál v Sheffieldu a posunul se na osmé místo. Liverpool v souboji o špici ligy porazil Leicester 3:0 a má stejně bodů jako první Tottenham.

Anglický forvard Dominic Calvert-Lewin otevřel skóre hned v první minutě a poslal Everton do vedení. Soupeř dokázal srovnat zásluhou Reida, nicméně tým z Liverpoolu dokázal do poločasu vstřelit další dvě branky.

Ve druhém poločase pak Fulham sahal po bodu a k dispozici měl dokonce penaltu. Nicméně Cavaleiro selhal a následná snižující branka Loftus-Cheeka na remízu nestačila.

Do akce šel i West Ham, v jehož základu byla opět dvojice českých fotbalistů Tomáš Souček a Vladimír Coufal. V prvním poločase měl Souček velkou šanci, jenže bránu minul, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Kladiváře poslal do vedení v 56. minutě Sebastien Haller. V 76. minutě mohl McBurnie srovnat, jenže trefil pouze břevno, a tak West Ham díky výhře poskočil na osmé místo Premier League. Sheffield s jedním bodem zůstává poslední.

Po bezgólové remíze Leedsu s Arsenalem šly do akce dva týmy z nejvyšších pater ligy. Liverpool si doma s Leicesterem poradil díky jednomu vlastnímu gólu a brankám Joty a Firmina.