Pardubice s novými trenéry vyhrály! Třinci připravily první prohru sezony

Hokejisté Karlových Varů jedou na vítězné vlně. Proti Plzni dokázala Energie skórovat pouze jednou, ale díky Novotného vychytané nule to na výhru stačilo. Sparta si zlepšila skóre proti Olomouci, když vyhrála suverénně 7:1. Pod novou trenérskou taktovkou zvládly svůj duel Pardubice v zápase, jenž nabídl 13 branek.

Karlovy Vary pomalu ale jistě stoupají tabulkou české nejvyšší hokejové soutěže. V listopadu Energie prohrála pouze jedinkrát a v neděli si připsala již pátou výhru v řadě.

Tu vystřelil na konci první třetiny Tomáš Vondráček. 29letý útočník ujel po levé straně a prostřelil brankáře Frodla. Plzeň vyslala 36 střel na bránu, ale Filip Novotný je všechny lapil. Karlovy Vary se tak posunuly na čtvrté místo.

Dynamo Pardubice v sobotu oznámilo změnu trenérského štábu. Razýma nahradil na postu hlavního trenéra Richard Král a zažil úspěšnou kariéru po pořádném dramatu.

Do Pardubic přijel Třinec a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Dynamo šlo sice v první minutě do vedení, ale Oceláři odpověděli třemi góly a po první třetině bylo nakonec skóre 2:4.

Po druhé části byl stav již 3:6 a s Pardubicemi to vypadalo bledě. Jenže noví trenéři zřejmě přinesli nový impuls do týmu a domácí dokázali zabojovat. Dynamo v úvodu třetí periody dvakrát skórovalo a v poslední minutě srovnal Svačina.

Prodloužení poté rozhodl Ďaloga, který tak zajistil novým trenérům a celému týmu dva body. O to cennější jsou, že je to výhra nad Třincem, neboť ten v letošní sezoně ve všech devíti zápasech vyhrál a padl až nyní s posledními Pardubicemi.

Výsledky nedělní extraligy:

Karlovy Vary - Plzeň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 19. Vondráček (Skuhravý)

Sparta Praha - Olomouc 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Branky: 7. Řepík (Horák, Mikliš), 12. Košťálek (Forman), 12. Rousek (nájezd), 22. Kudrna, 30. Buchtele (Mikliš, Kudrna), 31. Jandus (Němeček), 59. Buchtele (Piskáček) - 54. Káňa

Mladá Boleslav - Vítkovice 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 35. Flynn, 41. Šťastný (Lunter) - 1. Lakatoš, 15. Polášek, 21. Schleiss (Štencel), 60. Lakatoš

Pardubice - Třinec 7:6 po prodl. (2:4, 1:2, 3:0, 1:0)
Branky: 1. Tybor (Poulíček, Svačina), 15. Svačina (Blümel, Nakládal), 27. Nakládal (Tybor), 42. Mikuš (Claireaux, Camara), 43. Camara (Mikuš, Holland), 60. Svačina (Nakládal, Kolář), 64. Ďaloga (Poulíček, Tybor) - 6. Kundrátek (Jaroměřský, Dravecký), 6. Stránský (Růžička, Gernát), 9. Vrána (Růžička, Gernát), 19. Růžička (Zadina, Vrána), 27. Stránský (Růžička, Gernát), 37. Jaroměřský (Kundrátek, Kovařčík)

České Budějovice - Liberec 2:3 po nájezdech (1:2, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Raška (Michnáč), 21. Voženílek (Pýcha, Přikryl) - 11. Bulíř, 18. Filippi (Rosandič) rozh. náj. Musil

Brno - Zlín 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky: 2. Schneider (Mueller, Němec), 10. Mueller (Zaťovič, Schneider), 27. Zaťovič (Holík, Němec), 31. Mueller (Gulaši), 60. Süss (Kunc) - 31. Gazda (Žižka), 41. Honejsek (Okál, Karafiát), 55. Kubiš (Honejsek, Šlahař)

Mountfield HK - Litvínov 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Branky: 1. Hronek (Růžička), 8. Šalda (Chalupa, Smoleňák), 12. Pavlík (Hronek), 30. Růžička - 55. Gerhát (Havelka, Kudla)