UFC

Šampioni odpadávají, Figueiredo zůstává! Má 21 dní na přípravu

Šampioni odpadávají, Figueiredo zůstává! Má 21 dní na přípravu
Deiveson Figueiredo a Brandon Moreno | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Pouhých 21 dní po obhajobě na UFC 255 se Deiveson Figueiredo chystá vrátit do klece, aby podruhé bránil titul muší váhy na posledním číslovaném galavečeru tohoto roku – UFC 256.

Novým hlavním zápasem největšího prosincového turnaje má být narychlo domluvený duel o titul muší váhy Figueiredo vs. Moreno.UFC zápas zatím oficiálně nepotvrdilo, ale Dana White duel zmínil již na tiskové konferenci po UFC 255 a s informací o jeho uskutečnění nyní přišel Marcel Dorff, který se zpravidla nemýlí.

Související obsahOba rivalové budou mít na přípravu pouhých 21 dnů. Oba své dovednosti předvedli v neděli 22. listopadu na UFC 255, kdy Moreno v prvním kole ustrážil pozici vyzyvatele číslo jedna proti Brandonu Royvalovi a Figueiredovi k první obhajobě titulu s Alexem Perezem stačily pouhé dvě minuty.
 

Video: sestřih zápasu Figueiredo vs. Perez


To není jediný duel, který podle neoficiálních informací doplní hlavní kartu. 13. prosince se v oktagonu ukáže i Tony Ferguson, který naposledy podlehl Justinu Gaethjemu. Síly změří s Charlesem Oliveirou, který má za sebou sedm vítězných bitev.Karta posledního číslovaného galavečeru tohoto roku prochází řádnými změnami. Pro UFC 256 byly v plánu již tři titulové bitvy, ale zápas velterové váhy Usman vs. Burns byl odložen kvůli zranění šampiona a kvůli zdravotnímu stavu později odstoupila i královna ženského MMA Amanda Nunesová.

O hlavní zápas se měl nakonec postarat šampion bantamové váhy Petr Yan, kterého vyzval Aljamain Sterling. 22. listopadu však ruský bijec z osobních důvodů odstoupil a galavečer se na chvíli ocitl bez hvězdného taháku. Záchrana je ale na cestě.
 

Sledujte v neděli 29. listopadu UFC Fight Night: Blaydes vs. Lewis živě na Nova Sport 2 a Voyo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události