šipky

Čaroděj další skvělé představení nevykouzlil, finále si zahraje de Sousa!

Čaroděj další skvělé představení nevykouzlil, finále si zahraje de Sousa!
Zdroj: Nova Sport

Prvním finalistou šipkařského turnaje Grand Slam of Darts se stal Portugalec José de Sousa, který dokázal porazit Simona Whitlocka, a to především díky parádní formě ze závěru zápasu.

Australský šipkař byl favoritem především díky způsobu, jakým vypráskal z turnaje světovou jedničku Michaela van Gervena.

Jeho 180 byly v prvních lezích solidní a rozhodně si do úvodu klání přenesl formu z předcházejícího duelu. Postupně si vypracoval vedení již 5:2, ale následně mu de Sousa hropzil devítkou.

Osmou šipkou ale minul 57 o zhruba dva milimetry, ale brejk dotáhl do konce a od té doby začal nabírat na síle. Z následujících šesti legů jich hned pět patřilo jemu.

Související obsah

 

Whitlock se nechal místy až zbytečně rozhodit portugalcovou hrou, nešly mu doubly a dával svému soupeři až přespříliš šancí.

S přibývajícími legy rostl také de Sousův náskok a klesalo Čarodějovo sebevědomí. A to i přesto, že "The Special One" tradičně předváděl chaos při zavírání. Například místo 126 v 17. legu zavřel 136.

To mělo za následek, že se nakonec s turnajem v Coventry rozloučil hráč, který v základní skupině porazil Adama Gawlase. 

Statistiky semifinále:

Simon Whitlock – José de Sousa 12:16

Průměr na 3 šipky: 97.92: 97.93. 180: 12:8. Zavírání: 36.36%:41.03%. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události