šipky

Z neznáma mezi hvězdy. Neztratí se objev de Sousa v Premier League?

Velká výzva čeká na Joseho de Sousu. Portugalský šipkař udělal obrovský progres, poprvé si polaskal velkou trofej a zkraje nového roku mu přišla pozvánka mezi smetánku do Premier League.

Je mu sedmačtyřicet a ještě vloni na jaře o něm řada šipkařských fanoušků neměla žádné ponětí. Jenže v létě se začal výrazně připomínat na turnajích Players Championship.

Vrchol přišel na Grand Slamu, kde dokráčel až do finále a tam dokázal předčit Jamese Wadea a dosáhl na svůj první major v kariéře. 

Poprvé v kariéře vyhrál na mistrovství světa, když ve druhém kole porazil Rosse Smitha. Následně však padl s Mervynem Kingem a z turnaje se velmi brzy poroučel domů.

Podívejte se, jak de Sousa prožíval svůj první major kariéry. Zavřel parádních 158:

Ačkoliv vstup do nové sezóny nebyl pro de Sousu úplně jednoduchý a chvilku hledal formu, chytil se na UK Open a postupně se začínal zahřívat.

Vrcholem pro něj bylo v rámci PDC Super Series čtvrtfinále Players Championship 7, ve kterém prohrál s dalším nováčkem v Premier League Jonnym Claytonem.

Související obsah

Letošním "prokletím" de Sousy je rozhodně výše zmínění Clayton, se kterým se utká hned ve středu v rámci třetího hracího dne Premier League.

The Special One s ním totiž padl hned v prvním zápase na Masters a poté mu velšský skokan vystavil stopku hned ve třech z osmi turnajů Players Championship.

Pro de Sousu byla vloni, kdy došlo k přerušení toku soutěží, účast v Premier League jen snem. Teď si jí vyzkouší na vlastní kůži. Otázkou je, co s ním udělá nastolená atmosféra.

Související obsah

Hned na úvod bude de Sousa čelit Robu Crossovi, který v posledních dvou ročnících úplně nezáří a Portugalec, který však žije ve Španělsku, by jej mohl porazit a dodat si sebevědomí.

To samozřejmě za předpokladu, že The Special One v závěru legu nazazmatkuje a bude, tak jako na Grand Slamu, trefovat správné doubly.

Program zápasů Jose de Sousy v Premier League:

5. 4., 20:50 vs, Cross (Angl.)

6. 4., 20:10 vs. Anderson (Skot.)

7. 4., 23:00 vs. Clayton (Wal.)

8. 4., 21:30 vs. Aspinall (Angl.)

9. 4., 23:00 vs. van den Bergh (Bel.)

19. 4., 20:50 vs. Price (Wal.)

20. 4., 20:10 vs. Durrant (Angl.)

21. 4., 21:30 vs. van Gerwen (Niz.)

22. 4., 21.30 vs. Wright (Skot.)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události