Fotbal

Národní sportovní agentura chystá tabulku! Bude přehlednější, říká mluvčí

Národní sportovní agentura chystá tabulku! Bude přehlednější, říká mluvčí
Zdroj: TV Nova

Sportovní soutěže jsou kromě profesionálních v Česku zcela pozastaveny. To by se ovšem mohlo změnit. Třetí stupeň matice PES totiž může rozjet amatérské soutěže a povolit další sportování. Navíc NSA chystá tabulku, který by vše měla zjednodušit.

Pokud se totiž ministr zdravotnictví Jan Blatný a hlavní hygienička Jarmila Rážová rozhodnou, že se od pondělí spustí třetí stupeň systému PES, tak kromě nakupování dostanou zelenou také amatérské sporty. 

Navíc se připravuje nová tabulka. „Mohu potvrdit, že na tabulce PES – Sport pracujeme. Měla by srozumitelně komunikovat aktuální opatření a podmínky sportování pro děti, amatéry a veřejnost. Pokud nenastane změna, tak by měla tuto tabulku projednat v neděli vláda a když dojde ke schválení, bude zveřejněna okamžitě,“ řekl tiskový mluvčí Národní sportovní agentury. 

Související obsah

Nejpravděpodobnější je urychlený start druhé hokejové ligy. Například takové Znojmo se kvůli aktuální situaci rozhodlo půjčovat hráče ve vyšších soutěžích, aby mělo alespoň částečně rozehraný mančaft. Sportování ale nekončí jen u amaterských soutěží.

Dobrou zprávou je to, že by se i děti mohly vrátit ke svým končíkům. V tomto případě je totiž povolen trénink ve skupinkách. Konkrétně by mělo jít o deset osob ve vnitřních prostorech. Otevřít by se mohla i fitness a saunová centra. Ta by se mohla rozjet za dodržování specifických podmínek, jako je například rozestup.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události