Fotbal

Etická komise zahájila řízení se sedmnácti osobami z Berbrovy kauzy

Etická komise zahájila řízení se sedmnácti osobami z Berbrovy kauzy
Zdroj: Profimedia

Etická komise FAČR zahájila disciplinární řízení se sedmnácti osobami, které jsou nyní vyšetřovány v rámci obrovské korupční kauzy, v níž je ústřední postavou bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr.

Ve středu zahájila Etická komise FAČR disciplinární řízení se sedmnácti osobami zapojenými do korupčního skandálu v rámci něhož mělo dojít k ovlivňování zápasů.

Policie ČR sice zahájila trestní řízení s dvaceti osobami, ale etická komise může zahájit disciplinární řízení pouze s členy FAČR, což všichni obvinění nejsou.

Asociace ale dodává, že etická komise by se naopak mohla věnovat i osobám, které policie nestíhá. "Není vyloučeno, že v blízké době mohou být zahájena další, související disciplinární řízení, a to s některými osobami, s nimiž sice nebylo zahájeno trestní řízení, avšak z jejich případné účasti na skutcích spáchaných osobami z uvedeného okruhu 17 osob by disciplinární odpovědnost mohla být dovozena," stojí v prohlášení FAČR.

Související obsah

Disciplinární řízení se sedmnácti osobami bylo zahájené, ale okamžitě bylo pozastavené. Čeká se totiž na pravomocný soudní výsledek.

Tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman oznámil novinky z korupční kauzy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události