Nejhorší okamžik Maradony v kariéře? Prohra 0:4 s Německem

Maradona proti Německu jako kouč | Zdroj: Profimedia

Fotbalový velikán Diego Maradona je spojován s fantastickými výkony během své aktivní kariéry. V té trenérské už to tak slavné nebylo. Velkou příležitostí zapsat se nezapomenutelně jako kouč měl při Mistrovství světa ve fotbale v Jihoafrické republice v roce 2010.

Tam patřila Argentina mezi obrovské favority turnaje. Základní skupinou prošla naprosto hladce. Neztratila totiž ani bod, vstřelila sedm gólů a skvělá obrana s brankářem inkasovala pouze jednou. Vše tak nesvědčovalo tomu, že Maradona si jde se svým týmem pro titul.

V osmifinále narazili jihoameričané na Mexiko. V něm dokázal Maradonův výběr vést po poločase 2:0. Tevéz v další části přidal třetí gól a bylo víceméně rozhodnuto. Mexiko v 71. minutě snížilo, ale porážce nezabránilo. Jelo domů a tým pod vedením fotbalové legendy se mohl těšit ze zápasu s Německem.

Nejtěžší možný soupeř, kterého mohla Argentina dostat. Přesto to vypadalo před zápasem, že si Maradonův výběr věří. Jenže už ve třetí minutě prohrávali argentinští fotbalisté 0:1. Hráči Argentiny se stále snažili, vytvořili se několik šancí, ale na suverénní Němce nestačili. V dalším poločase přidali naši západní sousedé tři góly a ostudná porážka byla na světě.

„V zemi, kde dýcháte pro fotbal, nebude nikdo šťastný, když prohrajete 0:4. Možná zítra rezignuji, ještě jsem však o své budoucnosti nerozhodl. Je to nejhorší okamžik v mé trenérské kariéře,“ prohlásil po zápase Diego Maradona.

Tato porážka legendu trápila dlouho, možná ještě do posledního nádechu. Po duelu s Německem skončil u reprezentace. Jako kouč už nikdy nemůže tuto porážku napravit.