Biatlon

Ženskému sprintu vládly Švédky a Norky, Češky zradila střelba

Ženskému sprintu vládly Švédky a Norky, Češky zradila střelba

Poslední závod v Kontiolahti zcela opanovaly Švédky a Norky, které obsadily prvních pět míst. Z vítězství se nakonec radovala Hanna Öbergová, která byla v cíli o 23 vteřin rychleji, než druhá Marte Olsbuová Roeiselandová.

Öbergová dojela do cíle společně se svou sestrou, která nakonec skončila na bodovaných pozicích. Za Roeiselandovou se na vměstnala její krajanka Knottenová.

Těsně pod medailovými pozicemi zůstaly dvě Švédky. Čtvrtá dojela Skottheimová, která stejně jako medailistky neudělala jedinou chybu na střelnici.

Pátá příčka nakonec patřila Brorssonové, kterou hodně mrzela chyba na poslední střelecké položce. Nebýt 150 metrů navíc, bojovala by minimálně o bronz.

Životní výkony pak předvedly Běloruska Alimbekavová, která doběhla šestá a o příčku pod ní finišovala Estonka Tomingasová.

Související obsah

Češkám se tolik nevedlo. Markéta Davidová odstartovala do závodu jako první, těsně stíhaná Tirill Eckhoffovou. Položku vleže ale zastřílela se dvěma chybami a jednu ránu nevměstnala do terče ani ve stoje. I tak ale jako jediná z reprezentantek dojela na bodech.

Norská pronásledovatelka minula na první zastávce dokonce tři terče a i když ve stoje mířila čistě, českou závodnici nakonec nepřekonala a ani nebodovala.

Minelám na střelnici se nevyhnula ani Lucie Charvátová, která netrefila hned první ránu a dva terče nezbělaly ani při stojce. Díky čisté stojce si napravila reputaci Eva Puskarčíková, avšak pomalejší jízda jí zařadila mimo bodované pozice. 

Na trať se vydala také Jessica Jislová, kterou však také neprovázela šťastná muška a na každé položce dvakrát minula a odkroužila dohromady čtyři trestná kola.

První závod Světového poháru v kariéře odjela mladičká Eliška Teplá, která si sice s poslední ránou vleže dala na čas, ale nakonec terče doslova vyčistila.

Chyb se nevyvarovala ve stoje, ale i tak může být teprve 21letá junioka se svým prvním vystoupením celkem spokojená.

Výsledky sprintu žen v Kontiolahti:

1. Hanna Öbergová (Švéd.) 21:01.4 (0)

2. Marte Olsbuová Roeiselandová +23.9 (0)

3. Karoline Offigstadová Knottenová (obě Nor.) +37.8 (0)

4. Johanna Skottheimová +44.9 (0)

5. Mona Brorssonová (obě Švéd.) +50.1 (1)

.

.

37. Markéta Davidová (CZE) +1:50.6 (3)

53. Eva Puskarčíková (CZE) +2:13.2 (2)

59. Lucie Charvátová (CZE) +2:22.0 (3)

93. Jessica Jislová (CZE) +3:46.5 (4)

96. Eliška Teplá (CZE) +4:15.6 (2)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Biatlon

Důležité Události