Box

Kalifornská státní atletická komise prozradila výplaty Tysona a Jonese

Kalifornská státní atletická komise prozradila výplaty Tysona a Jonese
Roy Jones Junior a Mike Tyson | Zdroj: Profimedia

V 54letech se Mike Tyson vrátil do boxerského ringu, aby změřil síly s další boxerskou legendou Royem Jonesem Jr. Z osmikolové exhibice nakonec oba bojovníci odešli s remízou, čestnými pásy WBC a navíc si přišli na příjemnou odměnu.

Ještě před zápasem se objevila neoficiální informace, že oba boxeři mají garantováno 10 milionů dolarů plus podíl z prodaných online přenosů. Po duelu se objevila nová zpráva, podle které jsou odměny značně nižší.

Kalifornská státní atletická komise, která exhibiční sparing zaštiťovala, to potvrdila společnosti ESPN, že oba boxeři mají za 16 minut zápasu garantovanou sumu o jednu nulu nižší, tedy 1 milion dolarů (téměř 22 milionů korun).

Zdroj: Profimedia


Rovněž jim náleží část z prodaných PPV (pay-per-view). Podle Kevina Ioleho – sportovního novináře Yahoo Sports – by si Roy Jones Jr. měl přijít na celkovou částku kolem 3 milionů dolarů (téměř 66 milionů korun) dolarů a Tyson až na 10 milionů (téměř 220 milionů korun).

Související obsahNicméně Tyson ještě před oznámením soupeře několikrát zmínil, že jeho návrat do ringu bude spředen s charitativní činností a majoritní, ne-li celá část, z utržených peněž půjde vybraným charitativním organizacím.


VIDEO: Sestřih zápasu Mike Tyson vs. Roy Jones Jr.

Záznam celého zápasu Tyson vs. Jones Jr. si můžete vychutnat na Voyo po dobu třiceti dnů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Box

Důležité Události