United museli otáčet! Šlágr Chelsea s Tottenhamem vítěze neměl

Opět zafungovala "Csaplárova past". Tentokrát v zápase mezi Southamptonem a Manchesterem United. Domácí vedli po první půli 2:0, ale nakonec neberou ani bod. Ve šlágru kola se Chelsea s Tottenhamem rozešla bez branek. Arsenal doma padl s Wolves.

Oba týmy předvedly naprosto skvělou ofenzivní podívanou. Saints skórovali poprvé ve 23. minutě, když se hlavou prosadil Jan Bednarek. Ještě lépe pro domácí bylo o deset minut později. Přímý kop zakroutil do branky James Ward-Prowse.

Jenže Red Devils se ve druhém poločase rozjeli. Téměř po hodině hry přišlo snížení. Cavani nacentroval do vápna, kde se z otočky prosadil Bruno Fernandes. Srovnání přišlo v 74. minutě, kdy se do Fernandesova centru položil Edison Cavani.

Obrat dokonal ve druhé nastavené minutě opět Edison Cavani, kterému zápas vyšel naprosto famózně. Na malém vápně se dostal ze všech nejvýš a hlavou podruhé v zápase prostřelil McCarthyho.

Zápas mezi prvním a třetím celkem příliš fotbalové krásy nenabídl. José Mourinho si přijel na Stamford Bridge právě pro tento výsledek a tomu odpovídal průběh hry.

I když v nastaveném čase musel hodně trnout po obrovské hrubce Rodona, ale Giroud ve velké šanci selhal. Tottenham jde ale díky získanému bodu zpět na první místo o skóre před Liverpool. Chelsea je o dva body zpět.

Tečku za nedělním programem obstaral Arsenal s Wolves. A Gunners překvapivě padli 1:2! Všechny góly padly už v prvním poločase.

Na gól Pedra Neta dokázal Arsenal okamžitě zareagovat a o tři minuty později bylo vyrovnáno. Nakrátko rozehraný roh nakonec zakončil přesnou havičkou stoper Gabriel. Jenže Wolverhampton dokázal vstřelit vítěznou branku tři minuty před koncem prvního poločasu. Pro odražený míč si doběhl Daniel Podence a v klidu zavěsil.

Arsenal je tak až na 14. pozici, kdežto Wolves atakují příčky zaručující evropské poháry.

Nedělní výsledky 10. kola Premier League

Southampton - Manchester United 2:3 (0:2)
Branky: 23. Bednarek, 33. Ward-Prowse - 59. B. Fernandes, 74. Cavani, 90+2. Cavani.

Chelsea - Tottenham 0:0

Arsenal - Wolves 1:2 (1:2)
Branky: 30. Gabriel - 27. Neto, 42. Podence.