Fotbal

Liga mistrů zažije historický moment. Hlavní sudí bude poprvé žena!

Liga mistrů zažije historický moment. Hlavní sudí bude poprvé žena!
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Liga mistrů ve středu uvidí něco dosud nevídaného. Zápas Juventusu Turín s Dynamem Kyjev bude z pozice hlavního rozhodčího řídit Stéphanie Frappartová. Ta se tak stane první ženou v historii milionářské soutěže v této pozici.

Kariéra Stéphanie Frappartové jde strmě vzhůru. Po řízení ženského finále mistrovství světa se dočkává další pocty. Nejprve se stala první ženou řídící zápas francouzské Ligue 1, poté si zapískala evropský Superpohár a nyní se dočkala dalšího kariérního posunu.

36letá sudí bude řídit středeční utkání Ligy mistrů mezi Juventusem Turín a Dynamem Kyjev. Stane se tak první ženou, která bude v Lize mistrů řídit zápas.

Tímto krokem tak předčí svou předchůdkyni Švýcarku Nicole Petignatovou, která se v roce 2003 stala první ženskou rozhodčí zápasech UEFA, když řídila předkola tehdejšího Poháru UEFA (nynější Evropská liga).

Související obsah

Frappartová svou rozhodcovskou kariéru začala v roce 2011 v třetí francouzské mužské lize. Od té doby se vypracovala mezi naprostou ženskou elitu a nyní přepíše historii jako první žena řídící zápas Ligy mistrů. Letos už Frappartová pískala i utkání Evropské ligy mezi Leicesterem a Zorjou Luhansk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události