Fotbal

Liga mistrů zažije historický moment. Hlavní sudí bude poprvé žena!

Liga mistrů zažije historický moment. Hlavní sudí bude poprvé žena!
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Liga mistrů ve středu uvidí něco dosud nevídaného. Zápas Juventusu Turín s Dynamem Kyjev bude z pozice hlavního rozhodčího řídit Stéphanie Frappartová. Ta se tak stane první ženou v historii milionářské soutěže v této pozici.

Kariéra Stéphanie Frappartové jde strmě vzhůru. Po řízení ženského finále mistrovství světa se dočkává další pocty. Nejprve se stala první ženou řídící zápas francouzské Ligue 1, poté si zapískala evropský Superpohár a nyní se dočkala dalšího kariérního posunu.

36letá sudí bude řídit středeční utkání Ligy mistrů mezi Juventusem Turín a Dynamem Kyjev. Stane se tak první ženou, která bude v Lize mistrů řídit zápas.

Tímto krokem tak předčí svou předchůdkyni Švýcarku Nicole Petignatovou, která se v roce 2003 stala první ženskou rozhodčí zápasech UEFA, když řídila předkola tehdejšího Poháru UEFA (nynější Evropská liga).

Související obsah

Frappartová svou rozhodcovskou kariéru začala v roce 2011 v třetí francouzské mužské lize. Od té doby se vypracovala mezi naprostou ženskou elitu a nyní přepíše historii jako první žena řídící zápas Ligy mistrů. Letos už Frappartová pískala i utkání Evropské ligy mezi Leicesterem a Zorjou Luhansk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejové Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se opět ruší

Ani na druhý pokus to nedopadne. Hokejové Winter Classic, které mělo být ve Špindlerově Mlýně, se neuskuteční ani letos. Vše zhatila aktuální koronavirová situace v České republice. Akce byla ze stejného důvodu zrušena i v loňském roce. Pořadatelé doufají, že se uskuteční alespoň příští rok.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Manchester United povede trenér Rangnick

Už to bylo v podstatě jasné, ale nyní vše potvrdil i samotný klub. Manchester United povede do konce letošní sezony Němec Ralf Rangnick. Po konci ročníku se na dva roky přesune do role poradce. Naposledy působil jako sportovní ředitel v Lokomotivu Moskva.

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106