Hokej

Jsou nejlepší! Dva Češi se stali hráči měsíce KHL!

Jsou nejlepší! Dva Češi se stali hráči měsíce KHL!
Zdroj: koláž tn.cz

Hned dva čeští hokejisté v KHL byli za listopad oceněni jako hráči měsíce! Jedním je brankář Dominik Furch z Dinama Minsk a druhým pak Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva.

Furch je od začátku sezóny oporou Minsku. V listopadu vychytal šest výher z osmi zápasů a pouze jednou s ním v brance nebral běloruský celek ani bod.

30letý gólman měl 93,6 procent úspěšnost zákroků a průměr 1,98 inkasované branky na zápas. K tomu si připsal také jednu vychytanou nulu při vítězství 6:0 v Novosibirsku.

Související obsah

Celkově letos Furch odchytal 18 a z toho 11 výher. Jeho průměr je 2,53 inkasovaných gólů na zápas a procentuální úspěšnost má 91,6.

Jaškinovi se v listopadu také obrovsky dařilo. V 11 zápasech dokázal nasbírat hned 12 bodů (7+5) a v bilanci plus/minus má šest kladných bodů. Jeho nejlepším zápasem za uplynulý měsíc byl proti Dinamu Riga. Na vítězství 6:1 se podílel hattrickem a jednou asistencí.

Související obsah

Rodák z Omsku zatím navazuje na úspěšnou loňskou sezónu. S 19 brankami vede tabulku střelců a s celkovými 28 body je sedmý v kanadském bodování.

Nejlepším obráncem byl vyhlášen Alexej Jemelin z Omsku a mezi nováčky nejvíce zaujal Ivan Čechovič z Nižního Novgorodu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události