Box

Sportovní osobnost roku 2020? Děkuji, nechci, hlásí Tyson Fury

Sportovní osobnost roku 2020? Děkuji, nechci, hlásí Tyson Fury
Tyson Fury nastupuje do ringu Zdroj: Profimedia

Být sportovcem roku je čest snad pro každého atleta, tedy až na držitele titulu WBC Tysona Furyho. Boxer zažádal o stažení z nominace Sport Personality of the Year 2020. Je totiž šampionem lidu, a to i bez nějakého ocenění.

Krátce po tom, co BBC Sport, která udělení cen zaštiťuje, uveřejnila šestici finalistů, se Tyson Fury ozval.„Tady Tyson Fury, Cikánský král. Prosím smažte mě z nominace. Já jsem šampion lidu a nepotřebují na to žádné potvrzení. Vím, kdo jsem a co jsem ve sportu dokázal. Láska lidu je pro mě víc než jakákoliv cena na světě," vysvětlil svůj požadavek v přidaném videu.


Kromě samotné BBC apeloval i na svoje fanoušky: “Prosím nehlasujte pro mě.“


Zdroj: Profimedia

 

BBC Sport Personality of the Year je každoroční cena udělována největší sportovní osobnosti, která buďto pochází z Velké Británie nebo svou činností na ostrovech působí.

Neporažený boxer se do nominace dostal díky získání pásu WBC, který si přivlastnil v únoru po porážce Deontaye Wildera.
 

Kromě Tysona Furyho jsou v šestici nominovaných:

Stuart Broad – kriket

Hollie Doyle – jízda na koních

Lewis Hamilton – jezdec Formule 1

Jordan Henderson – fotbal

Ronnie O’Sullivan – kulečník

Související obsah

Kdy se Fury znovu vrátí do ringu není jasné. Pás měl obhajovat ještě do konce roku 2020, ale nakonec ze zápasu sešlo. Na příští rok má naplánový jeden z největších duelů současné historie - zápas s držitelem čtyř titulů Anthony Joshuou. Rovněž se do hry vrátilo třetí střetnutí s Deontayem Wilderem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události