Sešívaní jsou vládci Prahy! Sparta dostala v derby tři góly

Derby pražských "S" s pořadovým číslem 297 patří sešívaným. Sparta přivítala na svém hřišti Slavii a nakonec prohrála jasně 0:3. Dvakrát se trefil africký zázrak Abdallah Sima. To České Budějovice mají v posledních kolech výbornou formu a v neděli poradily se Zbrojovkou Brno. Dvakrát se trefil budějovický záložník Patrik Brandner. Zvítězily i Teplice.

Derby se hrálo v netradičním prosincovém termínu a také bez diváků. Šlo však o hodně a poprvé po dvanácti letech také o první místo v tabulce.

A právě první pozici s náskokem pěti bodů má po nedělním derby Slavia. Sešívaní se dokázali na Letné hned třikrát prosadit.

Dva góly pak vstřelil africký zázrak Abdallah Sima, který je v neskutečné formě. Triumf Slavie pak dovršil záložník Lingr.

Naopak Sparta musí litovat momentu z 29. minuty, kdy po faulu brankáře Koláře zahrávala penaltu. Lukáš Juliš však selhal a Letenští následně inkasovali.

Oba trenéři udělali v základních sestavách změny oproti utkáním v Evropské lize.

Do sparťanské jedenáctky se tak vrátil Dávid Hancko, kterého ještě doplnil Michal Trávník a Matěj Hanousek.

Ve slávistické sestavě se pak objevil obránce Bořil a záložník Lingr.

V utkání Budějovic otevřel skóre v 10. minutě fotbalista Patrik Brandner. Následně přidal záložník Jihočechů o šest minut později druhý gól a Budějovice vedly už 2:0.

Za Zbrojovku Brno pak dokázal na začátku druhé půle snížit Růsek. Jenže vedení Jihočeši už udrželi, v samotném závěru navíc na konečných 3:1 upravil Čavoš.