Biatlon

Stíhačku ovládla Norka Eckhoffová. Češky pohořely na střelnici

Vítězem stíhacího závodu na deset kilometrů ve finském Kontiolahti se stala norská fenoménka Tiril Eckhoffová. Českým biatlonistkám závod bohužel příliš nevyšel. Nejlépe skončila Markéta Davidová na 22. místě.

Davidová vjížděla do stíhacího závodu z velice slibného šestého místa. Bohužel hned první střelecká položka ale přinesla jeden netrefený terč a propad pořadím.

Ten se prohloubil ještě více po další zastávce na střelnici, kdy Markéta Davidová udělala hned dvě chyby.

Celkově pak česká biatlonistka zaznamenala šest trestných koleček a ve finiši z toho bylo až 22. místo. Podobně dopadly i další Češky. Jessica Jislová po dvou chybách skončila 38., Lucie Charvátová pak minula hned deset terčů a umístila se až v páté desítce.

Závod ve finském Kontiolahti opanovala Norka Tiril Eckhoffová, jež sice vyrážela na trať až jako osmá, ale díky dobrému běhu a čistě střelbě si dojela pro další vítězství.