Biatlon

Norové opanovali štafetu v Kontiolahti. Dařilo se i české čtveřici

Norové opanovali štafetu v Kontiolahti. Dařilo se i české čtveřici
Zdroj: Profimedia

Žádné překvapení ani velké drama. V mužské štafetě v Kontiolahti předvedli Norové tradiční skvělou jízdu a o parník ujeli všem pronásledovatelům. Češi nakonec dojeli v nejlepší desítce.

Českou štafetu parádně rozjel Tomáš Mikyska. Nadějný junior nemusel ani jednou dobíjet a navíc přidal výtečný běžecký výkon. Tím pádem předával Ondřejovi Moravcovi na skvělém sedmém místě.

Na střelnici se vedlo i nadále a po čtvrté položce svítila česká vlaječka na druhém místě, ale v posledním úseku se Moravcovi utrhla hůlka a zůstala zapíchnutá ve sněhu.

Než se k němu dostala náhradní, ztratil cenné vteřinky, uklouzl a vypadl z dobře naladěného rytmu.

Tomáš Krupčík tak vyrážel na trať z pátého místa se ztrátou dvaceti vteřin. Na první položce se trochu trápil, ale nakonec zvládl třikrát dobít a nemusel na trestné kolo.

Češi ale ztratili kontakt s čelem závodu a na poslední předávce ztráceli na lídry z Norska přes minutu. Michal Krčmář pak musel jen jednou dobíjet a nakonec dovezl do cíle skvělé sedmé místo.

Související obsah

Norové podle předpokladů okupovali po celý závod nejvyšší příčky. Na posledních úsecích se prostřídalo bratrské duo Tarjei a Johannes Boeovi a zatímco starší z nich dovezl pohodlný náskok, lídr Světového poháru dění lehce zdramatizoval.

Na první položce musel třikrát dobíjet a tím se k němu výrazně přiblížili zuby si na něj brousící Němec a Švéd, leč Johannes předvedl klasické strojové tempo a nenechal nikoho na pochybách.

Vysoko se vyšplhali podle předpokladů i Švédové. Martin Ponsiluoma přebíral žezlo na dvanácté pozici.

Po parádní jízdě nakonec vyslal do posledního dílku Sebastiana Samuelssona na třetím místě a ten potvrdil, že má v Kontiolahti fazónu, předjel Němce Dolla a dofinišoval za Boem.

Nevedlo se naopak Francouzům. Jacquellin, který závod rozjížděl, selhal na stojce, musel na tři trestná kola a na předávku přivezl ztrátu více než minuty. V posledním úseku pak Fillon Mailleta přefičel i Krčmář.

Konečné pořadí štafety mužů:

1. Norsko 1:16:21.0 (0+9)

2. Švédsko +39.2 (0+10)

3. Německo +51.7 (0+9)

4. Rusko +1:08.0 (0+7)

5. Itálie +1:37.0 (0+8)

.

.

7. Česká republika +1:50.5 (0+6)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události