UFC

Čistky v UFC! Veterán Romero je venku. Následovat budou další

Čistky v UFC! Veterán Romero je venku. Následovat budou další
Šéf UFC Dana White a Yoel Romero Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Nejprestižnější MMA organizace světa plánuje škrty zápasníků. UFC po sedmi letech opustil veterán Yoel Romero a prezident Dana White oznámil, že budou následovat další. Rozloučit se plánuje s 60 zápasníky.

Udržet se v UFC je neustálý boj. O tom se přesvědčil třínásobný titulový vyzyvatel a pětka střední váhy Yoel Romero (13-5). Z pěti posledních zápasů čtyři prohrál a organizaci nyní opouští.K překvapivému škrtu se vyjádřil Dana White na tiskové konferenci po nedělním UFC Fight Night: Hermansson vs. Vettori. Ten také prozradil, že nestarnoucí Kubánec nebude jediný.


“Není to jen Yoel. Do konce roku náš čeká řada škrtů. Pravděpodobně vyřadíme až 60 zápasníků. Yoel prohrál čtyři z pěti zápasů, je mu 44 let. Naše soupiska je v tuto chvíli dost nacpaná. Uděláme velké změny do konce roku,“ sliboval Dana White.

Související obsah

Během koronavirové krize UFC často hledalo náhradníky na poslední chvíli a dalo tak šanci nezvykle mnoha nováčkům. Nová krev nyní vytlačuje starší generaci i ty, kterým se v posledních letech příliš nedařilo.Nedávno stáj také opustil legendární Anderson Silva (34-11-1NC). Kdo bude následovat objasní až nadcházející dny. Velký otazník například visí nad Donaldem Cerrone (36-15-2). Tomu pět posledních zápasů nevyšlo podle představ a sám naznačil blížící se konec kariéry, byť drží spousty rekordů.Související obsahNic však nenasvědčuje tomu, že by UFC měl opustit někdo z českých reprezentantů. Jiřího Procházku (27-3-1) po skvělé premiéře čeká zápas s Reyesem. S dvěma výhrami v řadě má snad své místo jisté i David Dvořák (18-1) a Machmud Muradov (24-6).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události