Zimní sporty

Nový trenér pro Ledeckou. Hodnotím to pozitivně, říká o nástupci Bank

Tým Ester Ledecké odtajnil jméno nového trenéra, který nahradí Ondřeje Banka. “Do výběru jsem nezasahoval. Hodnotím to pozitivně,“ komentoval Bank svého nástupce Franze Gampera.

Ondřej Bank se po sezóně rozhodl opustit tým a více času věnovat rodině. Po chvílích čekání přišla v pondělí 7. prosince zpráva, že novým lyžařským koučem bude zkušený Ital Franz Gamper.

 

“Hodnotím to pozitivně, on je zkušený borec. Co vím, tak zapadl do týmu a funguje to dobře. Nový pohled na lyžování, kontakty a zkušenosti, zase to posune trochu jiným směrem. Takže si myslím, že to může fungovat velmi dobře,“ okomentoval Ondřej Bank svého nástupce pro televizi Nova.

Zdroj: ProfimediaFranz Gamper, který dříve vedl reprezentace Kanady, Německa, Švýcarska a také působil v týmu Norska, se nyní přidá k Tomášovi Bankovi a bude dohlížet na lyžařskou přípravu Ledecké. To obnáší taktiku, výběr stopy, práci na technice i konkrétní drobnosti přímo na kopci. Také díky dlouholetým kontaktům může pomoci s výběrem tréninkového zázemí.


Zkušenosti však nejsou vše, pro ideální spolupráci je důležité, aby vše dobře zapadlo a tým si sedl. “Ten tým spolupracuje na každodenní bázi a řeší se vypjaté situace. Musí všechno fungovat a klapat i na lidské bázi. To bylo směrem k bráchovi a ostatním členům důležité. Tam si to sedlo parádně a vypadá to, že jsou všichni spokojeni,“ prozradil Bank.

Související obsahVýběr nové posily ležel na bedrech sponzora a hlavního trenéra Tomáše Banka. Ondřej do něj nezasahoval, ale změnu si pochvaluje a případnému návratu do týmu mnoho šancí nedává: „Ne, spíš asi ne.“Ledeckou má před sebou závod na snowboardu v italské Cortině d´Ampezzo. Na lyže by se měla vrátit do konce roku ve francouzském Val d’Isere, kde je v plánu sjezd a super-G.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dallas se udržel, Dončiče dělila asistence od triple doublu

Basketbalisté Dallasu odvrátili semifinálovou blamáž a ve čtvrtém zápase série s Golden State Warriors si připsali první výhru. Domácí Mavericks si v průběhu zápasu udělali pohodlný náskok a před poslední čtvrtinou vedli o 29 bodů. Nakonec vyhráli 119:109 a protáhli sérii minimálně do pátého zápasu. Nejvíce zářil tradičně domácí Luka Dončič. Slovinec zaznamenal 30 bodů, 14 doskoků a 9 asistencí.