Hokejoví fanoušci netrpělivě vyhlížejí návrat těch největších hokejových hvězd zpět do hry. Podle informací ze zámořských médií by se NHL mohla vrátit v polovině ledna.
Podle kanadského novináře Pierra LeBruna se vedení soutěže nově zaměřuje na datum 13. ledna a týmy by měly podle něj odehrát 56 zápasů.
Zároveň mělo již dojít podle dalšího insidera Darrena Dregera k dohodě mezi NHL a hráčskou asociací o tom, že v závislosti na epidemickou situaci nebudou dál vzájemně rokovat o možných ekonomických změnách v letos podepsaném memorandu.
Původně se hovořilo o datu 1. ledna 2021, ale již nyní je jasné, že to se nestihne. Nicméně liga chce začít co nejdřív, aby stihla skončit včas.
Both sides targeting Jan. 13 start to season in order to get 56-game sked but even with financials no longer an issue as @DarrenDreger first reported, still some work to be done on protocols, schedule, critical date, etc, plus subject to NHL BOG and NHLPA executive board approval https://t.co/ESSjY94Slt
— Pierre LeBrun (@PierreVLeBrun) December 8, 2020
Následující ročník by totiž vzhledem ke vstupu nového týmu Seattle Kraken chtělo vedení NHL odehrát kompletní.
Podle plánu na nadcházející ročník 2020/21 by základní část finišovala koncem května a Stanleyův pohár by se předával začátkem prázdnin.
Podle Elliotta Friedmana by se týmy, které nehrály play-off, dostaly do přípravných kempů na konci prosince, celky z vyřazovacích bojů by na led nastoupily po Novém roce.
V praxi by to znamenalo, že by se za nadcházející rok splatil divákům dluh za velkou koronavirovou mezeru a hrálo by se deset z dvanácti měsíců.
Na pořádnou porci zápasů se můžete těšit i na obrazovkách Nova Sport a Voyo!