Tenis

WTA rozdávalo ceny pro hráčky roku. Kvitovou po letech vystřídala Bouzková

WTA rozdávalo ceny pro hráčky roku. Kvitovou po letech vystřídala Bouzková
Petra Kvitová a Marie Bouzková | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

V žebříčku je na 52. pozici, přesto si mladá Marie Bouzková vysloužila cenu Ženské tenisové asociace (WTA). Česká tenistka obdržela ocenění za fair play.

WTA v úterý 8. prosince oznámilo majitele cen za rok 2020. Mezi nejlepšími hráčkami roku se objevilo i české jméno. 22letá Marie Bouzková si odnesla cenu Karen Krantzckeové za ukázkové chování na kurtu a fair play hru.Osmkrát, z toho sedmkrát v řadě mezi lety 2013-2019, trofej za výše zmíněné obdržela Petra Kvitová. Nyní žezlo sportovního chování převzala Bouzková.

Zdroj: Profimedia


Tradičně se také udílela cena pro nejlepší hráčku, kterou se stala světová čtyřka Sofia Keninová, která letos vyhrála první Grand Slam Australian Open.

Nováčkem roku se stala Argentinka Nadia Podoroská, skokanem roku pak Iga Swiateková z Polska a dvojící roku je francouzsko-maďarské duo Mladenovicová – Babosová.

Související obsah
Trenérem roku se stal Piotr Sierzuptowski, který od roku 2016 vede Igu Swiatekovou. Mladou tenistku dovedl od juniorů mezi profesionály až na 17. pozici žebříčku WTA a k titulu na French Open.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události