Fotbal

Sebevražda a kontroverze! To je sudí z přerušeného zápasu Ligy mistrů!

Sebevražda a kontroverze! To je sudí z přerušeného zápasu Ligy mistrů!
Constantin Coltescu | Zdroj: Profimedia

Fotbalový svět otřásla událost ve včerejším zápase mezi Paris St. Germain a Basaksehirem Istanbul. Čtvrtý rozhodčí Constantin Sebastian Coltescu měl rasisticky urazit asistenta trenéra Istanbulu. Podle renomovaného rumunského novináře Emanuela Rosu se navíc mělo jednat o jeho poslední utkání na evropské půdě.

Údajně byl již před dvěma týdny vyřazen z listiny FIFA. V rumunské lize patří podle žurnalisty mezi kontroverzní muže s píšťalkou a dělá velmi zvláštní rozhodnutí. 

Před dvěma týdny ovlivnil zápas mezi Gaz Metanem a FCSB. Adrian Porumboiu, bývalý rumunský rozhodčí, si k němu nebral servitky. "Celá jeho kariéra je plná temných okamžiků. Možná má talent, ale měl by si zvolit jinou profesi. Asi hudbu nebo tanec."


Zdroj: Profimedia

"Každý musí pochopit, že lidské chyby jsou povoleny u rozhodčího, ale už roky to nejsou pouhé lidské chyby v případě Coltesca. Neexistuje zápas, ve kterém rozhodoval a neměl by přímý vliv na výsledek," řekl Porumboi. 

I vlastník fotbalového klubu FCSB tehdy řekl: "I já bych byl lepší rozhodčí než on."


Coltescu je podle novináře Rosu emocionálně nestabilní člověk. Údajně se před dvanácti lety pokusil o sebevraždu. Tento případ byl velký a veřejnost se o něj velice zajímala.

Související obsah

V minulosti také odpískal zápas Sparty proti Subotici. V tomto duelu dostal červenou kartu Josef Šural a pražané i přes výhru vypadli z předkola o Evropskou ligu. Rozhodčí tehdy odpískal přísnou penaltu. "Soupeř byl jednou u brány a rozhodčí mu pískne penaltu, v rohu šestnáctky... Dostalo nás to úplně dolů,“ řekl v rozhovoru po zápase Šural.

Zdroj: Profimedia

Kariéra rumunského rozhodčího je tedy plná skandálů. Možná právě tato událost ukončí třiačtyřicetiletému sudímu kariéru. V Evropě se už ale stejně objevit neměl, otázkou zůstává, jestli by případný trest ovlivnil jeho kariéru v domácí lize.  

Rozhodčí se dnes za svůj výrok k trenérovi omluvil. "Omlouvám se za nedorozumění. Mým záměrem nikdy nebyl rasismus. V takovém prostředí lidé někdy nemohou správně vyjádřit své pocity a mohou být nepochopeni. Omlouvám se jménem Ligy mistrů. Děkuji za pochopení."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události