UFC

Našlapaná karta na závěr roku! UFC 256 očima Davida Dvořáka

Už v neděli 13. prosince se uskuteční poslední letošní číslovaný galavečer UFC 256. Organizace si na závěr roku připravila pořádně našlapanou kartu. V kleci se představí Rafael Fiziev, vrátí se šílený Tony Ferguson v bitvě s Charlesem Oliveirou a turnaj zakončí titulový duel Figueiredo vs. Moreno. Podívejte se, jak blížící se MMA nadílku vidí zápasník David Dvořák.

Dvořák bude nadcházející galavečer bedlivě sledovat. V sázce je titul jeho váhové kategorie, ve které je v žebříčku aktuálně na 11. pozici. 
 

 Deiveson Figueiredo vs. Brandon Moreno

Unikátní titulový zápas – oba aktéři své zápasy na UFC 255 ukončili již v prvním kole a nyní se do klece vrací jen po tří týdenním odpočinku. Čeká je znovu vyčerpávající shazování do limitu 56,7 kg, ale to podle Dvořáka nemusí hrát velkou roli.


“Pokud si cukry a všechno pohlídali, váha jim nevyskočila nahoru, tak si nemyslím, že je to ovlivní. Navíc oba skončili zápasy v prvním kole, nevypadali nějak rozbití. Myslím, že mají podobnou výchozí pozici,“ zhodnotil “Hrobník“.


A jak český zápasník vidí výsledek boje o trůn muší váhy? “V hlavním zápasu vidím, že vyhraje Figueiredo. Jeho výkony jsou strašně dominantní a je vidět, jaký má brutální přehled. A ta tvrdost, to jsem na tuhle váhu v životě neviděl. Tu neměl ani Demetrious Johnson nebo Henry Cejudo. Fandit mu ale nebudu, fandím Morenovi, protože je to sympaťák, ale nevidím cestu, jak by mohl vyhrát,“ řekl Dvořák, který se s vyzyvatelem potkal při své UFC premiéře v Brazílii.

Tony Ferguson vs. Charles Oliveira

Tony Ferguson utrpěl v květnu první porážku po sedmi letech. Nyní se vrací do klece, aby znovu ukázal, proč dlouhé roky patří ke špičce UFC. Čeká ho však nelehký soupeř. Oliveira má za sebou sedm vítězství a razí si cestu k titulové šanci. Podle Dvořáka bude v souboji klíčové, kde se zápas odehraje. Zda v postoji či na zemi.


“Trochu se bojím o Fergusona. Je to blázen, který se tam jde štípat. Bojím se, aby Oliveiru v něčem nenachytal v postoji. Nemyslím si, že Oliveira bude mít až tak brutální postoj jako Tony, protože on je fakt ostrej. Dokáže vydržet nesmysl. Je to blázen a šoumen,“
favorizuje Dvořák Fergusona v boji v postoji. Na zemi naopak věří víc ranaři z Brazílie: „Tony má určitě skvělou zem, ale za mě na Charlese mít nebude.“


Renato Moicano vs. Rafael Fizivev

Podle Dvořáka třetí zápas přinese napínavý souboj stylů. Moicano, držitel čeného pásku v BJJ, vyzve kickboxerskou mašinu z Kyrgyzstánu.


“Tohle za mě bude taky skvělý zápas. Bude to zápas stylů. Moicano má skvělý postoj, ale na mě víc působí jako zemař. Fiziev naopak jako postojář. Bude záležet komu se podaří udržet svůj styl, anebo překvapit toho druhého. Například Fiziev bude vědět, že Moicano chce vzít zápas na zem. Takže ten může naznačovat takedowny a z toho posílat kombinace. Může se mu podařit Fizieva něčím překvapit a zahrozit,“
okomentoval Dvořák třetí zápas hlavní karty.

Tento zápas se nakonec organizátoři rozhodli přesunout na prelims kartu. V hlavní kartě ho nahradil ženský souboj slámové váhy mezi Dernovou a Jandirobaovou.

Související obsah
Na hlavní kartě se dále představí veteráni Ronaldo Souza a Junior dos Santos. První jmenovaný vyzve skokana roku 2020 Kevina Hollanda, který letos v kleci stál již čtyřikrát a vždy odešel jako vítěz.


Hlavní karta UFC 256

Deiveson Figueiredo vs. Brandon Moreno – o titul muší váhy

Tony Ferguson vs. Charles Oliveira – lehká váha

Mackenzie Dernová vs. Virna Jandirobaová - ženská slámová váha

Kevin Holland vs. Ronaldo Souza – střední váha

Junior dos Santos vs. Ciryl Gane – těžká váha
 

Zdroj: Nova SportUFC 256: Figueiredo vs. Moreno sledujte v neděli 13. prosince živě od 4:00 tradičně na Nova Sport 2 a
Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události