Alpské lyžování

Vlhová neudržela náskok z prvního kola. V obřím slalomu skončila třetí

Slovenská lyžařka Petra Vlhová ukazuje, že má životní formu! Po třetím místě a následných třech výhrách si dojela pro další třetí místo. Závod měla rozjetý fantasticky, po prvním kole vedla o půl sekundy, nakonec se však musí smířit pouze s bronzovou příčkou.

Petra Vlhová do prvního kola obřího slalomu vyjela jako první a její čas 1:08.82 se ukázal pro její soupeřky jako nepřekonatelný. Nejblíže se k němu přiblížila Italka Marta Bassinová, která zaostala o 0.49 sekundy.

Po zhruba deseti jízdách na sjezdovku padla silná mlha, která lyžařkám znesnadňovala jejich snažení a brzy bylo jasné, že Vlhová vyjede do druhého kola z nejlepší pozice.

Parádním časem v druhém kole zaútočila z čtvrtého místa Švédka Hectorová. Shiffrinová následně neudržela svou pozici a zařadila se až za Švédku. Italka Marta Bassinová poté zajela nejlepší jízdu druhého kola, která jí zajistila druhé vítězství v sezoně.

I když měla Vlhová na Italku náskok 0.49 sekundy, během své jízdy nakupila několik chyb, a zařadila se dokonce až za Hectorovou. Nicméně třetí místo znamená pro Slovenku páté stupně vítězů z pěti závodů.

Ženy zatím v sezoně odjely čtyři závody. V úvodním obřím slalomu skončila Vlhová na třetím místě a následně vyhrála dva slalomy i paralelní obří slalom. V celkovém pořadí po pěti závodech vede před druhou Martou Bassinovou o 162 bodů, a má tak parádně nakročeno k životní sezoně a prvnímu velkému křišťálovému glóbu.