Hokej

Češi poletí do Ruska bez Zadiny a Hronka. Detroit to zakázal!

Česká hokejová reprezentace se na Channel One Cupu bude muset obejít bez Filipů Hronka a Zadiny. Hráče, kteří měli být oporami národního týmu, na turnaj nepustil jejich zámořský zaměstnavatel Detroit Red Wings.

Filipové Hronek a Zadina se rozehrávají v české extralize, jelikož start NHL je zatím stále daleko, a daří se jim tu skvěle. Není divu, že je trenér Pešán chtěl vzít s reprezentačním týmem do Moskvy, jenže Detroit si to nepřeje.

"Vzhledem ke stanovisku klubu Detroit Red Wings a možnému dřívějšímu návratu do zámoří se Filip Hronek a Filip Zadina nemohou zúčastnit Channel One Cupu v Moskvě," citoval web hokej.cz tiskového mluvčího Českého hokeje Zdeňka Zikmunda.

Místo Filipa Hronka tak trenér Filip Pešán na Channel One Cup vezme obránce pražské Sparty Jana Košťálka. Zadinovo místo v útoku zaujme Matěj Stránský, který v Třinci zažívá parádní sezonu. S šestnácti góly a devíti asistencemi je na třetím místě tabulky kanadského bodování. Oba dva náhradníci již zkušenosti s reprezentací mají.

Související obsah

Turnaj Channel One Cup se odehraje v termínu 17.-20. prosince.

Nominace českého týmu:

Brankáři:
Šimon Hrubec (Omsk, KHL), Roman Will (Čeljabinsk, KHL), Dominik Furch (Minsk, KHL).

Obránci:
Andrej Šustr (Kunlun, KHL), David Sklenička (Jokerit, KHL), Ondřej Vitásek (Dinamo Riga, KHL), Dominik Mašín (Chabarovsk, KHL), Jakub Zbořil (Kometa Brno), Pavel Pýcha (České Budějovice), Daniel Gazda (Zlín), Jan Košťálek (Sparta Praha).

Útočníci:
Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva, KHL), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Lukáš Sedlák (Čeljabinsk, KHL), Lukáš Radil, Robin Hanzl (oba Spartak Moskva, KHL), David Šťastný (Mladá Boleslav), Radan Lenc (Liberec), Lukáš Rousek (Sparta Praha), David Kaše, Jakub Lauko (oba Karlovy Vary), Matěj Stránský, Lukáš Jašek (oba Třinec), Petr Kodýtek (Plzeň), Dominik Lakatoš (Vítkovice), Matěj Blümel (Pardubice)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události