Box

Joshua obhájil tituly drtivým KO. Příště chce Furyho. Co on na to?

Joshua obhájil tituly drtivým KO. Příště chce Furyho. Co on na to?
Anthony Joshua trefuje Kubrata Puleva | Zdroj: profimedia.cz

Anthony Joshua dál kraluje těžké váze! V devátém kole definitivně uzemnil bulharského vyzyvatele Kubrata Puleva a obhájil tak tituly WBO, IBF, WBA a IBO. Po zápase si řekl o Tysona Furyho. Co na to říká rival?

Dění v ringu v londýnské Wembley Aréně přihlíželo 1000 diváků. Mezi hosty nechyběl ani neporažený Floyd Mayweather, který přijel podpořit 31letého Joshuu.Joshua (24-1) soupeře srazil na zem celkově čtyřikrát. Konec zápasu byl blízko již ve třetím kole, kdy britský boxer trefil svou pravačku a Pulev (28-2) po chvíli odolávaní šel do prvního počítání. Chvíli na to byl počítán znovu, když Joshua opět trefil úder ze zadní ruky.

Zdroj: Profimedia

Pulev se v šestém, sedmém a osmém kole vrátil do zápasu, ale v devátém jeho počínání došlo ke konci. Joshuovi se začalo dařit trefovat mocné zvedáky a Bulhar se znovu poroučel na zem. Po třetím počítání šampion rozhodl tvrdou zadní rukou a byl konec.
 
Joshua tak znovu ubránil tři velké tituly. K absolutnímu králi těžké váhy mu chybí pás WBC, který drží jeho krajan Tyson Fury (30-0-1). “Další zápas? Je to na fanoušcích, ať si řeknou, co chtějí vidět. Ale není to těžké uhádnout. Chci toho, kdo drží zbývající pás. Pokud je to Tyson Fury, tak jeho,“ pronesl Joshua v ringu.

Zdroj: Profimedia

Netrvalo dlouho a rival přes sociální sítě reagoval: „Chci ten zápas! Knokautuju ho do tří kol. Je to obrovský bomb dosser [Furyho oblíbený výraz, který častuje své soupeře]. Nemůžu se dočkat až ho ukončím.“

Zápas Joshua vs. Fury je plánovaný na rok 2021. Manažeři obou boxerů duel potvrdili již dříve a v plánu jsou hned dva zápasy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události