MMA

Skandál! Zápasníci OKTAGONU v chuligánské bitce. Co na to vedení?

Dvě vycházející hvězdy české MMA scény Leo Brichta a Tadeáš Růžička se o víkendu měli zúčastnit polní bitky fotbalových fanoušků. Vedení organizace Oktagon varuje: "musí si uvědomit, zda chtějí být sportovní hvězdy, nebo chuligáni." Trenér jednoho ze zápasníků doufá, že se jednalo o mladickou nerozvážnost.

Zprávou o bitce se pochlubil server hooligans.cz. Chuligáni pražské Slavie a SFC Opava se v neděli 13. prosince střetli na poli v šarvátce dvacet na dvacet. Po čtyřiceti vteřinách "zvítězili" fanoušci Pražanů. Krátce poté se na sociálních sítích objevily indície, ukazující na účast Růžičky a Brichty.


Tréner prvního jmenováného se ke kauze vyjádřil pro TN.cz. Se svěřencem bude teprve mluvit, ale podobné chování rozhodně nekoresponuje s hodnotami jeho klubu.


"Nechci ho odsoudit předtím, než s ním budu osobně mluvit. Věřím, že se to buď nestalo, nebo to byla nějaká mladická nerozvážnost. Každý jsme v mládí dělali nějaké chyby a máme možnost se s tím nějakým způsobem srovnat. Věřím, pokud se to opravdu stalo, tak bude mít tu sebereflexi, aby si ujasnil v hlavě, že je pro něj priorita kariéra, a ne se prát někde na polích," vyjádřil se ke kauze Mawarův trenér André Reinders

Zdroj: Profimedia


Ani česko-slovenská MMA organizace takové chování neschvaluje. Není přípustné, aby profesionální zápasníci, kteří za sebou mají x zápasů, své dovednosti předváděli při vyřizování účtů fotbalových fanoušků. 


“Mluvil jsem s jejich manažery. Těm jsem jasně řekl, oni jsou z toho také nešťastní, je potřeba si uvědomit, že už jsou dospělejší, dospělí bych se ještě zdráhal říct. Musí si uvědomit, jestli chtějí být sportovní hvězdy, nebo chuligánské hvězdy,“ komentoval spolumajitel a promotér organizace Ondřej Novotný pro TN.cz.


"Neslučuje se to s tím, být sportovní hvězdou. Věřím, že to bylo naposled a už to nebudeme muset řešit. Pokud ano, tak bychom to museli řešit razantně,“
dodal Novotný.

Související obsah


 

"V řadách nechyběli ani zápasníci a trenéři prestižní MMA organizace, takže opravdu hodně dobrá sestava,“ uvedl  instagramový úcet hooligans.cz, který následně znění příspěvku změnil. Na svůj profil také vyvěsil skupinové foto účástníků se zamáznutými obličeji. Růžička se dokonce nedělním programem sám pochlubil na sociálních sítích, ale fotografii po chvíli odstranil.

Související obsahChování může české talenty stát dobře rozjetou kariéru. Brichta mezi amatéry absolvoval 34 zápasů a devět s bilancí 6-3 na profesionální úrovni, kde pravidelně podává atraktivní výkony. 23letý Tadeáš Růžička na MMA premiéru stále čeká, ale v disciplínách thajského boxu a K1 v minulosti dosáhl na titul mistra světa a v kleci se od něj očekávají velké věci.TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.