MMA

Když je někdo frajer, ať se ukáže v kleci, radí Attila chuligánům

Česko-slovenskou scénu MMA zasáhla zpráva o účasti dvou profesionálních zápasníků v chuligánské bitce fotbalových fanoušků. Attila Végh rvačky mimo klec netoleruje a pro nevybouřené mladíky má jasný vzkaz.

Vycházející hvězdy organizace OKTAGON Tadeáš Růžička a Leo Brichta se měly o víkendu účastnit domluvené bitky fotbalových fanoušků SK Slavie Praha a SFC Opavy. 
 
 

O chování, které vrhá na bojové sporty špatné světlo, promluvil pro Nova Sport Attila Végh. Ten dosáhl v kariéře mnoha úspěchů a nikdy své dovednosti nepotřeboval demonstrovat mimo ring či klec. 

Související obsah“Já jsem se nikdy nebil na ulici, nikdy jsem neměl konflikt a neúčastnil se těchto chuligánských akcí. Každý máme jinou povahu. Já nesoudím nikoho, každý jsme jiný, ale můj názor je, že to určitě není správné,“ vyjádřil se Attila Végh.


Nevybouřeným mladíkům radí, ať zkusí své dovednosti ve férovém boji podle pravidel. “Když chce být někdo frajer, tak ať se ukáže v kleci. Dva připravení lidé proti sobě a ne, že se pobijí tři a dobijí jednoho. To není správné a není to dobrá reklama pro tento sport,“ pokračoval bývalý šampion BELLATORU.


Dva zmínění aktéři mají na kontě desítky zápasů a přesto se měli angažovat ve rvačce na poli. Attila vede MMA klub Spartakus Fight Gym, kde dohlíží na mnoho talentů domácí scény včetně prvního Slováka v UFC Lajoše Kleina. Ve svém oddíle by podobné chování netrpěl. Pokud by někdo z jeho svěřenců vyzkoušel své dovednosti na ulici, čekal by ho vyhazov.“Já bitky venku na ulici nikomu nedovolím. Když zaslechnu, že se někdo popral venku nebo ve škole, tak je automaticky vyloučený z gymu. U nás není šance, aby to někdo dělal,“ osvětlil Végh pravidla klubu.


Divokou minulost má za sebou řada zápasníků. Attila věří, že právě tréninky MMA mohou ranaře plné testosteronu přivést na správnou cestu. Ostatně, tak se pod jeho vedením změnil například Karol "Bomby" Ryšavý.


„Kvůli tomu to celé je. Někdo má hodně testosteronu a myslí si, že je velký frajer a chce se ukázat. V kleci se může ukázat v boji jeden na jednoho, může někoho porazit a posunout se dál. Když vyhraje, tak ho to motivuje a bude chtít ve sportu dosáhnout až na vrchol. Takže tyto chuligánské bitky jsou zbytečné. Zbytečné problémy, zranění a všechno,“ pronesl Végh 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události