Chelsea padla gólem v nastavení. Ztratil i Manchester City

Velké překvapení se zrodilo v anglické Premier League. Fotbalisté londýnské Chelsea v rámci třináctého kola padli na hřišti Wolves 1:2. Ti rozhodli gólem v páté minutě nastavení! Svůj zápas odehrál i Manchester City, který doma pouze remizoval s West Bromwichem 1:1.

První poločas nebyl nikterak divácky zajímavý a šancí bylo opravdu pramálo. Góly tak začaly padat až v poločase druhém. A jako první skórovala Chelsea.

Do centru Chilwella se tvrdě opřel Olivier Giroud a se štěstím propálil domácího gólmana. Jenže domácí dokázali v 66. minutě vyrovnat. Po pěkné zasekávačce a ještě hezčí střele se mohl radovat Daniel Podence.

Rozhodnutí přišlo až v páté nastavené minutě! Wolves sehráli skvělý rychlý brejk, na jehož konci byl Pedro Neto. Ten dokázal zamířit přesně ke vzdálenější tyči a vystřelil svému týmu nejen tři body, ale také desáté místo v tabulce. Chelsea se naopak nedotáhla na vedoucí dvojici Tottenham a Liverpool.

Manchester City nenechal nikoho na pochybách a od úvodních minut dokazoval, kdo je favoritem zápasu. Gólu se ale "Citizens" dočkali až po půl hodině hry. Sterling našel na penaltě volného Ilakye Gündogana, který se nemýlil.

Jenže hosté dokázali vyrovnat ještě v prvním poločase. City nedokázali pořádně odklidit centrovaný míč, který se tak vrátil do vápna. Tam se ke střele z otočky dostal Sami Ajayi, který svůj pokus ještě otřel o Růbena Diase a ten si vstřelil nešťastní vlastní gól.

Domácí byli i ve druhé půli daleko lepším týmem. West Brom byl pod neustálým tlakem a nevěděl, jak z něj ven. Bod jim nakonec zachránil gólman Johnstone, který v posledních minutách zápasu vytáhl neskutečné zákroky.