Fotbal

Nejstarší ligový hráč míří do kanclu! Končí ale na hřišti definitivně?

Nejstarší ligový hráč míří do kanclu! Končí ale na hřišti definitivně?
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Nejstarší ligový fotbalista Pavel Zavadil se na přelomu roku přesouvá do kanceláře SFC. Bude působit v roli sportovního manažera. Nevyloučil však, že by se ještě objevil na hřišti.

Velezkušený 42letý harcovník využije ve své nové kariéře to, co nasbíral na fotbalových trávnících. Do nové pozice se přesune od 1. ledna.

"Dokonale znám zdejší prostředí. Vím, jak to tady funguje, jak tady lidé pracují a snaží se. Mám v ně absolutní důvěru," řekl zkušený hráč klubovému webu Opavy.

"Po hráčské kariéře se přesunu na post, který je v klubu velmi důležitý, a sám o sobě je velice náročný. Vůbec se toho ale nebojím," má jasno rodák z Olomouce.

Související obsah

"Hodně jsem toho odkoukal. Navíc jsem vždycky chtěl u fotbalu zůstat. Jsem rád, že důvěra ve mně tady je. Udělám vše proto, abychom byli úspěšní a klub dál směřoval nahoru," věří Zavadil.

Kariéru měl nejstarší hráč v historii ligy opravdu dlouhou. "Myslel jsem, že budu hrát do sedmdesáti, ale vím, že to nejde. Vyždímal jsem ze sebe maximum," řekl s humorem.

"Splnil se mi dětský sen, který jsem měl odmalička. Za každou cenu jsem se chtěl dostat do ligy," prozradil a kvituje i několik let v zahraničí.

Z trávníku ale tak úplně nezmizí. "S trenérem už jsme se bavili, že bych možná v lednu ještě částečně připravoval s mužstvem a byl připravený, kdyby náhodou něco hořelo, nebo bychom do toho museli sáhnout," připomněl nelehkou situaci okolo covidu.

Související obsah

"Potkal jsem spoustu trenérů či sportovních ředitelů. Tohle všechno jsem měl možnost navnímat a od každého dobrého trenéra či sportovního manažera jsem si kousek vzal, ale chci mít svou cestu a chci něco dokázat sám," těší se na novou roli.

Přípravu na novou roli bere velmi zodpovědně. "Už nějakou dobu vím, jaká role mě čeká, a snažím se na ni co nejlíp připravit. Chtěl jsem vědět, o co jde, ať v zimě nestartuju z nuly."

"Mám přehled a mohu hned začít dělat. Naprosto zásadní pro mě je, že dokonale znám zdejší prostředí. Mančaft znám jako své boty, to je obrovská výhoda," připomíná Zavadil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.