Hokej

Trenér reprezentace Pešán: Buly bylo naše fatalní selhání

Trenér reprezentace Pešán: Buly bylo naše fatalní selhání
Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté Česka prohráli v úvodním zápase s Finskem výsledkem 3:4. Trenér Filip Pešán byl nešťastný s počínáním svého mančaftu při vhazování, to podle něj rozhodlo zápas.

Finský celek dokázal využít dvě početní výhody z nabítnutých šesti. "Jejich přesilovky jsme neměli úplně načtené, přeci jen ten tým jsme viděli poprvé. Finsko má teď úplně jiné složení než mělo na Karjale," řekl český trenér. 

Prakticky nový kouč národního týmu ovšem ví, kde byla chyba. "Nemyslím si, že by to bylo tím, že bychom zahráli oslabení špatně. Obecně nám nešlo buly. To bylo podle mně dnešní fatální selhání. Díky tomu jsme totiž museli hrát celé dvě minuty v oslabení v našem pásmu," prozradil důvod neúspěchu v duelu.

Do utkání s Finskem zasáhlo hned šest nováčků a kouč národního týmu byl s jejích výkonem spokojen: "Myslím si, že na to, s jakým soupeřem hráli, tak se s tím poprali. Je to pro ně obrovská zkušenost do dalších let." Dominik Lakatoš a Lukáš Jašek si navíc ve svém prvním utkání za reprezentaci připsali gól.

Související obsah

Zápas však nedohrál Lukáš Sedlák. "Nevím přesnou diagnózu, ale měl zranění v horní části těla," prozradil částečně rozsah zranění Pešán. Ze zápasu také odstoupil kvůli zranění Andrej Šustr. Nad oběma hráči tak visí otazník, zdali nastoupí do dalšího utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události