Hokej

Čeští hokejisté prohráli se Švédském 2:3. Na olympiádu pojedou bez výhry

Čeští hokejisté prohráli se Švédském 2:3. Na olympiádu pojedou bez výhry
Zdroj: profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace zažívá nejhorší sezónu za poslední dvě dekády. Ani na šestý pokus se jí nepodařilo vyhrát a v posledním utkání před olympijskými hrami v Pekingu prohrála se Švédském 2:3.

České reprezentaci už tradičně nevyšel vstup do utkání. Už v šesté minutě totiž inkasovala. Zámorský udělal velkou chybu, přenechal kotouč Larssonovi, který ho předložil před prázdnou branku Gustavu Rydahlovi. Ten neměl problém trefit odkrytou klec.

Zlepšení přišlo v prostřední části. Sobotka našel v úniku Milana Gulaše, jenž ho zakončil povedeným bekhendovým blafákem. A první formace duel dokonce otočila. Zpoza branky našel Gulaš milimetrově přesnou přihrávkou Jana Kováře a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Související obsah

​​Jenže Švédsko srovnalo krok na začátku poslední dvacetiminutovky. Přesilovou hru využil pěknou střelou zápěstím Lukas Bengtsson. A v početní výhodě padla i rozhodující branka. Tim Heed vyslal dělovku, kterou propasíroval puk mezi Hrubcovými betony.

Češi tak neuspěli ani v šestém zápase letošní sezony a prohráli se Švédskem 2:3. Na Channel One Cupu tak skončili poslední.

Česko –⁠ Švédsko 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Gulaš (Sobotka, Zámorský), 36. Jan Kovář (Gulaš, A. Nestrašil) – 6. Rydahl (E. Larsson), 45. L. Bengtsson (F. Olofsson), 55. Heed (L. Bengtsson).

Sestava Česko: Š. Hrubec – J. Jeřábek, Šulák, Zámorský, Ščotka, J. Krejčík, D. Musil, Pyrochta – Sobotka, Jan Kovář, Gulaš – A. Nestrašil, Michael Špaček, M. Řepík – Frolík, L. Sedlák, Hyka – Flek, Jašek, M. Kovařčík – A. Musil.

První zápas na letošním Channel One Cupu odehrál také David Krejčí, který se před sezonou vrátil na extraligový led:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události