Fotbal

Je to rasismus? Cavanimu hrozí stopka za příspěvek na Instagramu

Je to rasismus? Cavanimu hrozí stopka za příspěvek na Instagramu
Zdroj: Profimedia

Fotbalovému útočníkovi Manchesteru United Edinsonu Cavanimu hrozí několikazápasový trest za jeho příspěvek na Instagramu. Případ prošetřuje anglická fotbalová asociace.

Urážlivého a nevhodného projevu se měl Cavani dopustit po výhře 3:2 na Southamptonem na konci listopadu. V zápase dal tehdy dva góly a následně sdílel kamarádův příspěvek s vlastním dovětkem: "Gracias negrito."

Tento výraz je v Jižní Americe považován spíše za kamarádský, ale v Anglii je brán jako rasistický, a proto Cavaniho příspěvek řeší tamní fotbalová asociace (FA).

Pokud bude Cavani shledán vinným, může mu být udělen třízápasový trest dle pravidel FA. Uruguayský kanonýr má čas do čtvrtého ledna, aby asociaci podal své vysvětlení.

Související obsah

Cavani svůj příspěvek rychle smazal a přidal omluvu: "Zpráva, kterou jsem sdílel po nedělním zápase, byla myšlena jako vřelé poděkování kamarádovi za jeho pozápasovou gratulaci. Poslední, co bych chtěl, by bylo někoho urazit. Jsem naprosto proti rasismu a příspěvek jsem smazal ve chvíli, kdy jsem zjistil, že by mohl být špatně interpretován. Chtěl bych se za to srdečně omluvit."

Tato včasná omluva by mohla Cavanimu přidat plusové body, takže snad po pauze zaviněné zraněním nebude muset vynechat další zápasy kvůli kamarádskému instagramovému příspěvku.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události