Olomouc dobývala Ostravu, veterán Laštůvka vyčaroval bod

Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Fotbalisté Baníku Ostrava bojovali doma s Olomoucí o pátou výhru v řadě. To Olomouc měla sérii čtyř remíz a byla to její šňůra, která se prodloužila. Jan Laštůvka v bráně Baníku čaroval, a především díky němu Slezané vybojovali bod.

Nevídaná série Sigmy Olomouc pokračuje. Po čtyřech remízách 1:1 vyrazila Sigma do Ostravy a od začátku potvrzovala roli výše postaveného týmu v lize. Nakonec z toho ovšem byla jen pátá remíza 1:1 za sebou.

Hosté se v 18. minutě dostali do obrovské šance, jenže Vepřekovu střelu vyrazil fantastický Laštůvka a dorážku stejného hráče brankář vytěsnil na břevno. Držení míče bylo vyrovnané, ale pouze Olomouc se dostávala do velkých šancí, všechny je však lapil 38letý veterán v bráně Baníku.

Po přestávce se toho moc nezměnilo. Ojedinělou Stronatiho šanci vychytal Mandous a jinak zářil především Laštůvka. V 64. minutě chytil dvě gólové střely, ale proti další dorážce Yunise už byl bezmocný.

Sigma se dostala do vedení i v předchozích čtyřech utkáních, ale ani na pátý pokus ho neudržela. Domácí v 74. minutě dostali penaltu a De Azevedo ji poslal rázně k tyči. V nastavení Ostrava dokonala obrat, jenže Zajícovu gólu předcházel ofsajd, takže oba týmy nakonec braly bod za remízu 1:1.