Fotbal

Pražská hygiena změnila verdikt! Slavia jde ven z karantény

Pražská hygiena změnila verdikt! Slavia jde ven z karantény
Zdroj: Profimedia

Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP) změnila rozhodnutí a poslala fotbalovou Slavii ven z karantény. Testy ukázaly, že nikdo ze sešívaných není na covid-19 pozivitní.

Fotbalisté Slavie měli ve středu nastoupit k ligovému utkání ve Zlíně, jenže kvůli pozitivním výsledkům na covid-19 byla na tým uvalená karanténa a hráči museli do izolace.

Jenže nyní se ukázalo, že žádná karanténa nebyla potřeba. Kontrolní výsledky vyšly všechny negativní, takže Hygienická stanice hlavního města Prahy změnila verdikt a Slavia může opět normálně fungovat.

Novou informaci přinesl šéf Slavie Jaroslav Tvrdík pomocí svého twitterového účtu. "PCR testy u laboratoře UEFA Synlab, rozbory krve i testy v Národní referenční laboratoři potvrdily, že A-tým Slavie je zcela v pořádku. Potvrdil se tak názor klubu, že k tak plošné nákaze nemohlo vůbec dojít," uvedl Tvrdík.

"Na základě nastalé situace, v zájmu objasnění celé záležitosti, nechala HSHMP hodnocení provedená soukromou laboratoří ověřit Národní referenční laboratoří (NRL) pro SARS-CoV-2 při Státním zdravotním ústavu. Ověření NRL konstatovalo negativitu všech vzorků," napsala HSHMP na svém webu.

Související obsah

"Okolnosti a příčiny původního hodnocení soukromé laboratoře HSHMP v dané chvíli nejsou známy," stojí dále ve zprávě. Pro Slavii to tak znamená návrat do ligového dění. Sešívaní se tedy budou moci v neděli v Edenu utkat ve vršovickém derby s Bohemians.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události