Fotbal

Byl to jistý typ sebevraždy, tvrdí Maradonův dlouholetý doktor

Byl to jistý typ sebevraždy, tvrdí Maradonův dlouholetý doktor
Zdroj: Profimedia

Argentinský fotbalový velikán Diego Maradona zemřel 25. listopadu na infarkt. Ovšem podle jeho dlouholetého doktora Alfreda Cahe šlo o jistou formu sebevraždy. Maradona prý byl po operaci mozku v depresi a nechtěl už žít.

Doktor Alfredo Cahe se staral o zdravotní stav Diega Maradony mezi roky 1977-2007 a za tu dobu toho s ním prožil opravdu mnoho včetně boje s drogami, alkoholem a obezitou. Cahe se nyní vyjádřil, že smrt fotbalové legendy byla jistou formou sebevraždy.

Doktor Cahe věří, že Maradona před svou smrtí přestal jíst nebo brát léky. Nepřipadá mi to jako obyčejný infarkt, řekl podle Daily Mailu pro argentinské rádio.

Cahe také tvrdí, že Maradona už se o sebevraždu pokusil v roce 2000, když se na Kubě srazil čelně s protijedoucím autobusem. Tehdy se ho prý zeptal, jestli se chtěl zabít, načež Maradona odpověděl: "Možná někdy. Co já vím."

Související obsah

Bývalý doktor fotbalového fenoména uvedl, že pár dnů před tragickou smrtí mluvil s jeho bývalou přítelkyní a zároveň matkou jednoho z jeho dětí Veronicou Ojedaovou. Ta mu prý sdělila, že: "Diego řekl, že už má života dost, a že v něm už nechce pokračovat, jelikož už všechno dokázal."

Související obsah

Cahe také tvrdí, že chybovali i lékaři, kteří ho z nemocnice propustili příliš brzy a propustili ho do domácí péče, kde o něj nebylo dostatečně postaráno.

Takto se s Maradonou loučily davy jeho fanoušků při státním smutku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události