Fotbal

Bývalý šéf FIFA znovu v problémech! Trestní oznámení kvůli muzeu!

Bývalý šéf FIFA znovu v problémech! Trestní oznámení kvůli muzeu!
Zdroj: Profimedia

Bývalý šéf Mezinárodní fotbalové asociace (FIFA) Sepp Blatter čelí dalšímu trestnímu oznámení od instituce, kterou kdysi vedl. Před soud jej dostal audit provedený v muzeu světového fotbalu.

Blatter se dostal do problémů po auditu, který ukázal několik pochybení při zřizování fotbalového muzea, které bylo otevřeno před čtyřmi roky. 

Pořizovací náklady byly podle deníku Financial Times 563 milionů dolarů (přes 12 miliard korun). Návštěvnost jako taková navíc vůbec nedosáhla očekávání.

Podle auditu ale chybnými kroky došlo k významným ztrátám a škodám, kvůli kterým přišla asociace o prostředky, které mohla a měla použít k rozvoji fotbalu.

Související obsah

Původní plány hovořily o výstavbě Síně slávy nedaleko sídla v Curychu. Místo toho vedení zvolilo 30letý nájem budovy, který ale přesahuje její tržní cenu. Zbruba čtvrtinu nákladů pak spolkla potřebná rekonstrukce. 

Pokud švýcarská prokuratura trestní stíhání zahájí, bude Blatter čelit dalšímu soudnímu sporu z let, kdy seděl v prezidentské funkci. Projednává se již jeho pochybná transakce s tehdejším šéfem UEFA Michelem Platinim.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události