Fotbal

Guľa hraje o důvěru i kontakt s lídrem. Je to den D, ví plzeňský kouč

Guľa hraje o důvěru i kontakt s lídrem. Je to den D, ví plzeňský kouč
Zdroj: Profimedia

Plzeňští fotbalisté nemají po koronavirové odmlce zrovna nejlepší formu. Před šlágrem s vedoucí Slavií navíc prohráli se Slováckem 0:2. Velké důležitosti toho zápasu je si vědom i Adrián Guľa.

Slovenský kouč narukoval do služeb Viktorie vloni v zimě a mužstvo zažilo renesanci. První ostrou porážku si připsalo až v červnovém poháru se Spartou a v lize padlo za uplynulé jaro jen jednou – na Slavii.

Skvělé výkony slibovaly velkou jízdu i na podzim. Do koronavirové odmlky se to Plzni dařilo, po pauze přišel vysoký triumf nad Spartu a od té doby jakoby byl tým ze Štruncových sadů zakletý.

Zdálo se, že probuzení přišlo proti Teplicím, ale následně přišel debakl na Slovácku. V předvečer velké bitvy se Slavií.

"Je to velký zápas. Věřím tomu, že nasbíráme všechny síly a veškerou energii, abychom ho zvládli. Je to den D," řekl před utkáním Guľa.

Související obsah

 

Pod ním se pomalu začíná houpat židle a v kuloárech se šušká o tom, kdo by jej případně mohl nahradit. Rezonují taková jména jako Pavel Hoftych, Pavel Horváth či Pavel Vrba. 

Plzeňský kouč ale bude chtít proti Slavii předvést takový výkon, kterým všechny pochybovače umlčí. "Půjdeme za jasným cílem – dojít si pro výhru,” ujišťuje 45letý trenér.

"Známe kvalitu našeho soupeře a jeho silné stránky. Dvakrát jsme s nimi hráli a dvakrát to bylo u nich, proto věřím v sílu domácího prostředí a v sílu našeho týmu," říká před důležitou bitvou.

Související obsah

Plzeň vinou herní mizérie klesla až na páté místo a na lídra z Edenu ztrácí dvanáct bodů. Navíc se bude muset obejít bez zraněného Řezníka a vykartovaného Havla.

"Vypadli nám tam dva důležití hráči z jedné pozice. Máme ale minimálně dvě varianty, jak to poskládat," má jasno Guľa.

V Plzni není o čem. Pokud chce na jaře pomýšlet na nejvyšší příčky a umístění zaručující solidní výchozí pozici pro evropské poháry, nesmí dovolit sešívaným tříbodový zisk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události