Hokej

České cukroví neochutná, Vánoce musí strávit ve Finsku!

V patnácti letech měl před sebou životní příležitost. Rozhodl se jí využít. Hokejista Radek Koblížek se odstěhoval do finského města Oulu, kde hraje za tamní Kärpät. Zvládl náročný finský dril, vypořádal se s mrazivým počasím a dokonce si po pár letech začal užívat i finskou saunu.

Rodák z Ivančic, který s hokejem začal v sousedních Rosicích a poté prošel mládežnickými týmy Komety Brno, odešel už v patnácti do Finská. Za tamní Kaarpat Oulu válí už 8 let. Momentálně je kvůli pandemii soutěž přerušená. "Od začátku prosince je soutěž zastavená na 3 týdny, po Vánocích se snad začne hrát," doufá český hokejista.

Jeho výkony ve finské nejvyšší soutěži zaujaly loni i reprezentační trenéry a odbyl si debut v reprezentačním dresu. Při premiéře v národním týmu potkal spoustu skvělých hokejistů, ale nejvíce na něj zapůsobil Jan Kovář. "Koukal jsem na něj s otevřenou pusou, bylo super si s ním zahrát v jednom týmu," prozrazuje Koblížek.

Související obsah

O návratu do české extraligy zatím neuvažuje, protože je ve Finsku spokojený, ale přiznává, že by si jednou moc rád za Kometu zahrál. A jaký má hokejový sen? "Chtěl bych se pravidelně objevovat v reprezentaci a mým snem je zahrát si ve Švýarsku, je to krásná země," odhalil svoje sny.

Kdyby nebyla pandemie, trávil by vánoční svátky s rodinou v Ivančicích. Nyní si ale finské kluby nepřejí, aby hráči cestovali a vystavovali se riziku. "Máme týden volno, ale vzhledem ke karanténám není možné odcestovat, budu tedy trávit Vánoce ve Finsku," říká Koblížek o svém vánočním programu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události