Hokej

V bráně začne proti Finům Furch, reprezentace odhalila i kapitána

V bráně začne proti Finům Furch, reprezentace odhalila i kapitána
Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Již ve čtvrtek ve 12:30 začne pro českou hokejovou reprezentaci moskevský turnaj Channel One Cup. Prvním českým soupeřem bude Finsko a trenérský štáb prozradil, kdo tým povede jako kapitán, a kdo se postaví do brány.

Kapitánem českého výběru bude Andrej Nestrašil. Útočník Magnitogorsku má zkušenosti z NHL, kde nastoupil k více než stovce zápasů za Detroit a Carolinu a nyní by měl být lídrem národního týmu.

"Myslím, že má z tohoto výběru nejvíc zkušeností. Už toho hodně odehrál, další věc je, že byl i na Karjale. Dobře tedy ví, jak všechno probíhalo. Ostatní se ho mohou zeptat na maličkosti, pro nás trenéry je pak komunikace jednodušší," zdůvodnil Nestrašilovu roli asistent trenéra Jaroslav Špaček.

Proti Finsku v bráně začne Dominik Furch, kterému se letos daří nad míru dobře v dresu Minsku, ale měl by to být jeho jediný start na turnaji. "Máme v plánu, že každý gólman na turnaji odchytá jeden zápas," uvedl Špaček. Šanci by tak měli dostat i Roman Will a Šimon Hrubec.

Související obsah

V týmu nebudou chybět ani Roman Lenc a David Sklenička, kteří se k  reprezentaci dodatečně přidali.

Související obsah

Turnaj pro český výběr začne ve čtvrtek utkáním s Finskem. V sobotu se Češi střetnou s Ruskem a jako poslední vyzvou v neděli Švédsko.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události