Tenis

Jaké plány má tenista roku Veselý? V roce 2021 chce do třicítky!

Sedmadvacetiletý tenista Jiří Veselý se v rámci ankety Zlatý kanár stal poprvé během své kariéry vítězem mužské kategorie. V únoru se v indickém Puné dočkal po pěti letech druhého titulu na okruhu ATP, daviscupovému týmu pomohl k postupu přes Slováky do finálového turnaje a je 68. v žebříčku.

„Sezóna byla skvěle rozběhnutá a škoda, že pak přišla pandemie a nedotáhl jsem to tam, kam jsem chtěl," hodnotí uplynulou sezónu nejlepší český tenista. Ocenění nejlepšího českého hráče v anketě Zlatý kanár si nesmírně váží a bude ho chtít v příštím roce obhájit.

V úvodním grandslamu sezóny v australském Melbourne bude jediným mužským zástupcem. Novou sezónu odstartuje 4. ledna, kdy má naplánovaný odlet do Antalye, kde se odehraje první turnaj. Následně zamíří společně se všemi hráči a hráčkami do Austrálie do karantény, kde budou následovat dva turnaje.

Související obsah

"Letos se stane unikátní věc, všichni hráči se sejdeme v Dubaji, odkud společně poletíme soukromými letadly přímo do dějiště turnaje," odhaluje 68. hráč světa.

"Věřím, že v příštím roce navážu na ty skvělé výsledky ze začátku roku 2020. Turnaje mně letos chyběly, to mělo vliv na pokles formy," hodnotí uplynulý rok. "Chtěl bych být zdravý a vrátit se do padesátky a budu se snažit zaútočit na třicítku, což je cíl na letošní rok," uzavírá.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události