Tenis

Kvitová, Siniaková a Veselý postupují. Končí Muchová i loňská finalistka

Kvitová, Siniaková a Veselý postupují. Končí Muchová i loňská finalistka
Zdroj: Profimedia

Petra Kvitová zvládla první kolo French Open, když porazila domácí hráčku ve dvou setech. Na své střetnutí si musela kvůli dešti počkat Kateřina Siniaková, která nakonec také zvítězila. Končí naopak Karolína Muchová i loňská finalistka Markéta Vondroušová. V mužské části pavouku postoupil Jiří Veselý.

Sedmá nasazená hráčka zvládla tuhou bitvu s Oceane Dodinovou. Na centrálním kurtu zvládla první set, když za stavu 4:3 uhrála první brejk. V devátém gemu pak proměnila hned první setbol.

Velmi napínavá byla i druhá sada, ve vyrovnané bitvě nakonec slavila Kvitová, které opět vyšla koncovka. Za stavu 5:5 získala rozhodující brejk, který při svém servisu potvrdila. Zápas pak ukončila vítězným volejem a postoupila do druhého kola.

Související obsah

Turnaj v Paříži na úvod dne znovu zkomplikoval déšť, zápas Kateřiny Siniakové s Američankou Davisovou byl odložen o dvě hodiny. První sadu rozlouskl až tiebreak, ve kterém slavila česká hráčka. Od té doby měla Siniaková na kurtu převahu a druhý set rychle ukončila.

Podívejte se na reportáž o prvním kole ženské části French Open ze Sportovních novin:

Na Roland Garros naopak končí v prvním kole Karolína Muchová, která nestačila na McHaleovou. První set byl jasnou záležitostí Američanky, druhá sada byla ze strany české hráčky již lepší, vyřazení ale odvrátit nedokázala.

Související obsah

Poměrně rychle skončila Markéta Vondroušová, která v loňském ročníku dokráčela do finále. Další famózní jízdu nepřidá, v prvním kole nestačila na polskou dvojku Idu Swiatekovou. Devantenáctiletá hráčka si s českou tenistkou poradila celkem snadno a povolila jí jen tři gemy.

Ve Sportovních novinách jsme přinesli i reportáž z mužského turnaje:

Do pařížského turnaje vstoupil vítězně Jiří Veselý, který ve čtyřech setech porazil Brita Broadyho. Během pondělí se pak ve večerních hodinách na kurtu objevila ještě Kristýna Plíšková, která postoupila velice hladce, když za 58 minut vyprovodila z turnaje Slovenku Kužmovou.

Související obsah

V prvním kole končí Marin Čilič, který ve třech setech podlehl světové trojce Dominicovi Thiemovi. Celkem snadno postoupil i Rafel Nadal, který porazil Rusa Gerasimova. Ve druhém kole je i Serena Williamsová, která své krajance Ahnové nadělila ve druhé sadě kanára.

Česká účast na French Open:

Kvitová – Dodinová 6:3, 7:5

Siniaková – Davisová 7:6(5), 6:2

Muchová – McHaleová 2:6, 4:6

Vondroušová – Swiatková 1:6, 2:6.

Kr. Plíšková – Kužmová 6:1, 6:2

Veselý – Broady 6:2, 5:7, 6:3, 6:2

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události