Hokej

Staré hokejové kartičky nabírají na ceně. Nemáte doma poklad?

Staré hokejové kartičky nabírají na ceně. Nemáte doma poklad?
Zdroj: Profimedia

Téměř každý, kdo někdy sledoval hokej, sbíral nebo stále sbírá hokejové kartičky. Jak je to se sběratelstvím dnes, jakou mají karty hodnotu a která byla prodána za největší sumu?

Hokejové karty se začaly vyrábět a sbírat v roce 1910. Tehdy jste je ale nekoupili klasicky v trafice, jako je tomu dnes. Před více než sto lety se přibalovaly ke žvýkačkám nebo cigaretám.

Dnes je tomu ale samozřejmě jinak. Jak již bylo zmíněno, kartičky můžete koupit v trafice, specializovaném obchodu, ale také existuje spousta facebookových skupin, kde si jednotliví sběratelé vyměňují a prodávají.

Související obsah

Odhaduje se, že v Česku je aktuálně kolem tisícovky aktivních sběratelů. Spousta z nich začala se svým koníčkem kolem olympijských her v Naganu a získáním zlatého hattricku mezi lety 1999 až 2001.

Dodnes jsou v České republice nejhodnotnějšími kartičkami ty s Jaromírem Jágrem a Dominikem Haškem. Kdo je na kartě vyobrazen, významně ovlivňuje cenu kartičky. Dále pak také její stáří, kvalita a počet vydaných karet.

Není ani výjimkou, když sběratel narazí na kartu s kouskem dresu, rukavic nebo jakoukoliv částí výstroje daného hokejisty. Ty nejhodnotnější se v Čechách pohybují mezi 40 a 50 tisíci.

Související obsah

Obrovsky oblíbené je sbírání v zámoří. Mezi ty nejcennější patří ty s Waynem Gretzkym, Bobby Orrem nebo Gordie Howem. Před čtyřmi lety byla kartička s Gretzkym z roku 1976 vydražena za rekordních 11,6 milionu korun!

Pokud chcete zjistit cenu právě vašich kartiček, musíte kouknout do katalogů profesionálních sběratelů, poptat se na internetu nebo navštívit burzu, které se pravidelně konají například v Praze, Brně, Ostravě nebo Plzni.

Koukněte tak do starých alb. Třeba i vy máte doma klenot, o kterém jste dodnes netušili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události