šipky

Bunting porazil Ratajského parádním zavíráním, Anderson dominoval

Mistrovství světa v šipkách zná své první dva semifinalisty. Stali se jimi Angličan Stephen Bunting, který si v osmi setech poradil s Krzysztofem Ratajskim, a Gary Anderson, jenž dominantním výkonem vyřadil Dirka van Duijvenbodeho.

Světová patnáctka z Polska do zápasu vstoupila ukradením servisu díky zavření 104 bodů, ale poté začal u terče dominovat "The Bullet". Bunting otočil vývoj prvního setu a vyhrál i další dva.

Ve čtvrtém setu odvrátil Ratajski možného "kanára" a v pátém setu měl dobře našlápnuto k zisku dalšího setu. Polák vedl 2:0 na legy, ale světový hráč číslo 26 získal zbylé tři legy i díky zavření 170 při podání soupeře.

Ratajski poté získal dva sety, ale Bunting srovnání na 4:4 nepřipustil, když osmý set vyhrál 3:0, postoupil do svého prvního semifinále na PDC mistrovství světa. The Bullet zakončil zápas s průměrem 101 bodů na tři šipky a parádní úspěšností necelých 53 % při trefování dvojnásobků.

Dirk van Duijvenbode byl příjemným překvapením letošního mistrovství. Do tohoto šampionátu nezískal ani set a nyní dokráčel až do čtvrtfinále, jenže tam mu stopku vystavil Gary Anderson.

Nizozemský hráč nastoupil napumpovaný a první set získal díky brejku z úvodního legu. V druhém setu pokračoval v dobré hře, jenže zavřel jen jednou šipkou ze sedmi, čehož "Létající Skot" využil.

Od té doby vypadal "Titán" jako opařený a nepředváděl zdaleka tak kvalitní šipky jako v průbehu celého turnaje. Anderson mu nepovolil žádný další set a po výhře 5:1 si zahraje semifinále. Skot hrál celý zápas vyrovnaně a skončil s průměrem 101 a 50% úspěšností zavírání.

Večerní program i zbytek mistrovství světa můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo.