Další sporty

Price přejel Kinga, raduje se i Chisnall a nenasazený van Duijvenbode

Price přejel Kinga, raduje se i Chisnall a nenasazený van Duijvenbode
Zdroj: Profimedia

Dalšími čtvrtfinalisty na probíhajícím mistrovství světa organizace PDC jsou Dirk van Duijvenbode, Gerwyn Price a Dave Chisnall. Prvně jmenovaný v sedmi setech dokázal přetlačit nasazenou dvanáctku Glena Durranta. Ostatní zápasy byly jednoznačnější.

Začátek zápasu se nepovedl ani jednomu z borců. Hned první tři podání byla proražena. První set nakonec putoval na stranu favorizovaného Angličana. I druhý set měl podobný průběh. První dva servisy si šipkaři neudrželi, ale opět se radoval Durrent po výsledku 3:2.

Byla to stále ta samá písnička i v dalších setech. Ztracené servisy na úvod a ne příliš vysoké náhozy. Třetí putoval na konto van Duivenbodeho, čtvrtý na stranu Durranta. Jenže pak přišla šňůřa Nizozemce.

Související obsah

Další set 3:1, šestý pak 3:2, když dokázal zavřít 170 a v tom závěrečném rozhodoval až poslední pátý leg. Ten urval poslední nenasazený hráč turnaje a Nizozemec tak postoupil mezi nejlepší osmičku turnaje.

Gerwyn Price vlétl na Mervyna Kinga ve velkém stylu. První set získal během pár minut po výsledku 3:0. Ve druhém se King zmátořil a v pěti lezích vyrovnal. Jenže další tři už patřili "The Icemanovi". Ten v zápase uspěl hlavně díky doublům, u kterých měl úspěšnost téměř 52 procent. King se trápil a měl pouze 29% úspěšnost zavírání.

Související obsah

Skvělý zápas sehrál Dave Chisnall a Dimitri van der Bergh. Oba hráči hráli od začátku fenomenální šipky. Ale i tady byl obrovský rozdíl v zavírání. Belgičan v prvním setu zavřel pouze jednu ze šesti šipek a prohrál 1:3. Kvůli zavírání také ztratil následující dva sety a musel dotahovat.

Zápas se mu podařilo ještě zdramatizovat, kdy snížil na rozdíl jednoho setu, ale ten poslední, šestý, už opět putoval na stranu Chizzyho, který tak postoupil mezi osmičku nejlepších.

Středeční večerní výsledky osmifinále:

Dirk van Duijvenbode (NED) - Glen Durrant (ENG) 4:3 (1:3, 2:3, 3:1, 1:3, 3:1, 3:1, 3:2)

Gerwyn Price (WAL) - Mervyn King (ENG) 4:1 (3:0, 2:3, 3:1, 3:2, 3:1)

Dave Chisnall (ENG) - Dimitri van der Bergh (BEL) 4:2 (3:1, 3:1, 3:2, 0:3, 1:3, 3:1)

Další průběh mistrovství můžete sledovat živě na stanicích Nova Sport 2 a Voyo!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.