šipky

Van Gerwen končí! Vypráskal ho Chisnall, Price zvládl drama

Van Gerwen končí! Vypráskal ho Chisnall, Price zvládl drama
Zdroj: Profimedia

Napínavé čtvrtfinále přineslo mistrovství světa v šipkách. Ve třetím pátečním zápase nastoupil Gerwyn Price a absolvoval dlouhou bitvu s Darylem Gurneyem. Velšan nakonec vyhrál 5:4. O ještě větší parádu se pak postaral Dave Chisnall, který po parádním výkonu porazil světovou jedničku Michaela van Gerwena jasně 5:0!

Právě poslední čtvrtfinálové utkání přineslo obrovské překvapení. Nicméně nutno uznat, že soupeř favorizovaného Michaela van Gerwena hrál skvěle.

Dave Chisnall totiž hodil hned čtrnáct 180tek. Celý zápas pak sehrál s průměrem na tři šipky přes 107 bodů.

Světová jednička nehrála také špatně, jenže na rozjetého Angličana s přezdívkou Chizzy prostě nestačil. Van Gerwen prohrál 0:5 a s mistrovstvím světa se loučí.V dalším čtvrfinále pak Price sice poměrně s přehledem získal první dva sety, pak se ale rozehrál i Daryl Gurney.
 

Šipkař ze Severního Irska dokázal snížit na 2:2 a zadělal na drama.Favorizovaný Gerwyn Price pak sice opět utekl na rozdíl dvou setů, jenže rozhodující pátou sadu ne a ne získat.

Související obsah

Gurney tak opět srovnal až na stav 4:4 a o postupujícím do semifinále se muselo rozhodnout v závěrečném devátém setu. Ten nakonec se štěstím zvládl lépe Velšan, který dokázal v klíčovém legu zavřít oblíbených double 20.

Gerwyn Price si tak o finále zahraje se Stephenem Buntingem. V semifinále je i Gary Anderson, který se střetne s Davem Chisnallem.

PDC Mistrovství světa v šipkách

Čtvrfinále

Stephen Bunting - Krzysztof Ratajski 5:3 (3:1, 3:0, 3:2, 2:3, 3:2, 1:3, 1:3, 3:0)

Gary Anderson - Dirk van Duijvenbode 5:1 (1:3, 3:1, 3:0, 3:0, 3:1, 3:2)

Gerwyn Price - Daryl Gurney 5:4 (3:1, 3:0, 1:3, 1:3, 3:1, 3:2, 0:3, 0:3, 3:2)

Michael van Gerwen - Dave Chisnall 0:5 (1:3, 2:3, 2:3, 1:3, 1:3)
 


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.