Fotbal

Souček v Anglii září. Zaútočí na český rekord v Premier League?

Souček v Anglii září. Zaútočí na český rekord v Premier League?
Zdroj: Profimedia

Přišel, viděl, ohromil. Tomáš Souček se v nejlepší fotbalové soutěži světa stal celebritou. Uznání získává i od svých spoluhráčů a má dobře zaděláno na to, aby se stal nejlepším Čechem v Premier League.

Třicet zápasů a osm gólů. Na defenzivního záložníka je to slušný výkon. Pro srovnání – ofenzivní záložník Tomáš Rosický v Arsenalu za 170 klání skóroval devatenáctkrát.

Nejlepším českým střelcem v anglické nejvyšší soutěži je Patrik Berger. Ten na svých 38 zásahů potřeboval 229 utkání a v Premier League vystřídal tři kluby (Liverpool, Portsmouth a Aston Villu). 

Pokud budeme vycházet ze současných počtů, má Souček z úspěšných českých hráčů nejlepší průměr 0,27 gólu na zápas. Vydrží-li mu apetit, pak by teoreticky mohl Bergera, který v Anglii odehrál dvanáct sezón, atakovat během tří až čtyř let.

Související obsah

Rekordmanem v počtu zápasů není nikdo jiný než Petr Čech, který v Premier League odehrál 443 duelů za Chelsea a Arsenal.

Od konce června nevynechal 25letý fotbalista v nejvyšší soutěži jedinou minutu. V sedmi posledních zápasech čtyřikrát skóroval a s pěti brankami je nejlepším střelcem West Hamu.

Dobrá nálada z něj jen čiší a uznání získává i od spoluhráčů. "Toho kluka nejde nemilovat," tweetnul po posledním pozápasovém rozhovoru Declan Rice.

Vloni se West Ham zachránil na poslední chvíli a velkou zásluhu na tom měl právě Souček. Trenér David Moyes si služby českého hrdiny nemůže vynachválit.

Brzy přivedl ze Slavie i Vladimíra Coufala a díky přínosu českých hráčů se Kladiváři drží na desáté pozici, mají pozitivní bilanci ve skóre a na dostřel postup do evropských pohárů.  

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.