šipky

Šipkařská Premier League zná 9 z 10 účastníků. Dva hráči debutují

Šipkařská Premier League zná 9 z 10 účastníků. Dva hráči debutují
Zdroj: Profimedia

Mistrovství světa v šipkách již zná svého nového vítěze, kterým se stal Gerwyn Price. Nyní fanoušky zajímá, kdo si letos zahraje prestižní Premier League. Organizátoři již prozradili devět z deseti letošních účastníků a jsou mezi nimi i debutanti Dimitri van den Bergh a José de Sousa.

Premier League je soutěž pouze pro vybrané nejlepší šipkaře. Organizátoři pečlivě volí, koho si pro následující ročník pozvou, aby nalákali co nejvíce fanoušků.

Letošní sezonu bude hrát deset šipkařů, kteří se v první fázi utkají každý s každým. Poslední dva poté vypadnou a odehraje se dalších sedm kol. Nejlepší čtveřice se následně utká v semifinále a finále.

Pro letošek vybrali organizátoři zatím dvě nové tváře. Budou jimi světová desítka Dimitri van den Bergh z Belgie a portugalská hvězda José de Sousa, který je na novém světovém žebříčku patnáctý.

Chybět samozřejmě nebudou ti nejlepší, takže prvních pět hráčů světa má účast jistou, stejně jako obhájce trofeje Glen Durrant. Nejvýše postaveným hráčem, který pozvánku neobdržel, je světová šestka Dave Chisnall.

Zoufat ale ještě nemusí, k devíti oznámeným účastníkům přibyde ještě jeden a třeba se posledního místa dočká právě Chizzy. Desátý člen Premier League bude oznámen po turnaji Masters, který se uskuteční na konci ledna.

Samotná Premier League by měla začít někdy kolem Velikonoc, ale přesné datum ještě kvůli koronavirové pandemii stanovené není.

Související obsah

Seznam potvrzených účastníků letošní Premier League of Darts a jejich pořadí na žebříčku:

1. Gerwyn Price (Wales)

2. Michael van Gerwen (Nizozemsko)

3. Peter Wright (Skotsko)

4. Rob Cross (Anglie)

5. Nathan Aspinall (Anglie)

8. Gary Anderson (Skotsko)

10. Dimitri van den Bergh (Belgie)

13. Glen Durrant (Anglie)

15. José de Sousa (Portugalsko)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události